Jadran torpedovao Medvešćak, debakl Primorca

Novljani deklasirali zagrebački tim u Igalu rezultatom 17:5, pa je plasman na fajnl-for sve bliže
2 komentar(a)
Budva - Jadran, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 15.03.2014. 22:03h

Jadran nije dozvolio probleme protiv Medvešćaka - Novljani su slavili sa 17:5 i tako nastavili da sigurnim korakom grabe ka plasmanu na finalni turnir Jadranske lige.

Nakon izjednačene prve četvrtine (1:1) tim Vladimira Gojkovića se razigrao u nastavku, Zegrapčani nisu mogli da pariraju, pa je konačan rezultat najbolji pokazatelj razlike u kvalitetu između dva tima.

Ljevoruki mladić Aleksa Ukropina je sa četiri gola bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu, po tri pogotka su postigli Jovan Sarić i Bojan Banićević, po dva kapiten Željko Kovačić i Nikola Giga...

Primorac je doživio težak poraz u Splitu - Mornar je slavio sa čak 12 golova prednosti (16:4) i tako ostao u trci s Novljanima za fajnl-for.

Jadran - Medvešćak 17:5 (1:1, 5:1, 6:0, 5:3)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Gledalaca: 800. Sudije: Abramović, A. Đurašković (Crna Gora). Igrač više: Jadran 4 (1), Medvešćak 8 (2).

Jadran: Kandić, Bitadze, Popadić, Kovačić 2, Vidović 1, Moskov 1, Banićević 3, Sarić 3, Latinović, Sekulić 1, Giga 2, Pješivac, Popović, Ukropina 4.

Medvešćak: Juraj Selem, Lazić, Anđelić 1, Škorić, Jelavić, Vegar, Stojanović, Tomašek, Kolar, Geratović 2, Lipar, Samodol 1, Slade, Šarić.

Mornar - Primorac 16:4 (3:0, 4:1, 6:0, 3:3)

Split - Bazen u Poljudu. Gledalaca: 100. Sudije: Rak (Hrvatska), Ivanovski (Crna Gora). Igrač više: Mornar 5 (2), Primorac 10 (3).

Mornar: Bujas, Dužević 1, Čagalj, Marinić-Kragić 6, Ćorušić 1, Čalić 2, Lušić, Letica 3, Đogaš, Stipić, Burić 2, Lozina, Ban 1, Vrdoljak.

Primorac: U. Brguljan, Kudaba 1, Lučić, Danilović 1, M. Brguljan, Đurović, J. Krivokapić, Tešanović, Mačić 1, Murišić 1, Bulatović, Kriještorac, Kralj, Adžić.