Juniori izgubili od Italije

Crna Gora u duelu sa „azurima”, čini se, nije imala iskustva da privede meč kraju, jer je u dva navrata u trećoj četvrtini imala vođstvo od dva gola razlike (7:5 i 8:6)
Ažurirano: 03.09.2011. 16:53h

Crnogorski juniori poraženi su od Italije sa 11:10 i sjutra u posljednjem meču na Svjetskom prvenstvu igraju sa Mađarskom za 7. mjesto.

Crna Gora u duelu sa „azurima”, čini se, nije imala iskustva da privede meč kraju, jer je u dva navrata u trećoj četvrtini imala vođstvo od dva gola razlike (7:5 i 8:6). Nakon rezultatske klackalice u finišu presudio je gol Kristijana Mirarkija koji je pogodio 55 sekundi prije kraja.

Crnogorski vaterpolisti su bolje otvorili meč, poveli sa 1:0, a onda je uslijedila serija Italijana (poveli sa 4:1, kasnije i 5:2). Tu, međutim, ništa nije bilo gotovo, jer je tim Petra Vica serijom 5:0 došao do dva gola prednosti (7:5).

Bila je to, u stvari, samo najava paklenog finiša u kojem su se bolje snašli „azuri” koji će sjutra sa Hrvatskom da se bore za 5. poziciju.

U finalu Svjetskog prvenstva igraće Španija i Srbija. „Furija” je u polufinalu savladala Australiju (7:6), dok je Srbija poslije produžetaka bila bolja od Grčke (6:5).

Italija - Crna Gora 11:10 (2:1,3:4,1:3,5:2)Volos - Gradski bazen. Gledalaca: 100. Sudije: Rodriges (Španija), Levin (Izrael).

Italija: Muđeli, Barabino, Damonte, Bjanko, Đani 1, Đito 1, Mirarki 2, Marcijali 1, Rotondo, Fondeli 3, Prešuti, Di Fulvio 3, Vespa.

Crna Gora: Kandić, Subotić, Marković 2, Porobić, Nikčević, Baničević, Fanfani, Sarić, Latinović 1, Murišić 3, Popović 4, Vico, Lučić.