Hrvati pobijedili rezultatom 16:13
96 pregleda 134 komentar(a)
Juniorska vaterpolo reprezentacija, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 03.09.2016. 20:35h

Zlato je ostalo san, crnogorski juniori moraju da se zadovolje drugim mjestom na Svjetskom prvenstvu u Podgorici.

Nakon svega viđenog, titula je bila daleko, Hrvatska je zaslužila pehar, prije svega jer je naš tim greškama činio da rival mirno gradi pobjedu u finalu.

Crna Gora je dobro otvorila meč, povela sa 2:0, ali je kasnije dozvolila da gubi i sa tri gola razlike (14:11, na pet minuta i 17 sekundi do kraja).

Tu,, međutim, nije bio kraj, jer su naši vaterpolisti golovima Alekse Ukropine prišli na 14:13 četiri i po minuta prije kraja.

Više se, ipak, nije moglo, Hrvatska je jednostavno bila bolja u ovom finalu, a na kraju goste nije ispoštovala ni publika koja je napala grupicu hrvatskih navijača, dok su igrači u vodi gađani raznim predmetima.

A bronza je pripala Mađarskoj.

Mađari su u duelu timova koji su bili sa Crnom Gorom u grupi savladala Italiju rezultatom 12:8.

Hrvatska - Crna Gora 16:13 (2:2, 7:5, 2:4, 5:2)

Podgorica - Bazen SC „Morača“. Gledalaca: 3.000. Sudije: Sekelj (Mađarska), Rovida (Italija). Igrač više: Hrvatska 9 (5), Crna Gora 11 (4), Peterci: Crna Gora 3 (3).

Hrvatska: Podrug (devet odbrana), Herceg, Kreković, Valečić 2, Butić 2, Merčep 3, Pejković, Lazić 1, Paparić 5, Biljaka 3, Bratim.

Crna Gora: Tešanović (devet odbrana), Franeta 1, Ćetković, Saveljić 2, Matković 1, Dragović 2, Ukropina 3, Mijušković 1, Radović 2, Banićević 1, Krivokapić.