Pobjedonosni pogodak postigao je Luka Murišić 43 sekunde prije kraja
68 pregleda 0 komentar(a)
Kadetska vaterpolo reprezentacija, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 14.09.2017. 18:33h

Kadetska vaterpolo reprezentacija će se boriti za medalju na Evropskom prvenstvu na Malti.

Tim Miodraga Mirovića je u četvrtfinalu savladao Italiju rezultatom 10:9 zahvaljujući golu Luke Murišića 43 sekunde prije kraja i u polufinalu će se sastati sa Rusijom, koja je iznenadila Hrvatsku i slavila 12:11. Duel sa Rusijom na programu je sjutra veče od 19.30 sati.

U uzbudljivoj utakmici protiv "azura", Crna Gora je od starta jurila rezultat, a tri puta je u prvom poluvremenu imala i dva gola minusa (2:0, 3:1, 6:4).

Drugi dio je, ipak, nagovijestio veća uzbuđenja, ali su Italijani čuvali vođstvo i golom Matije Antonućija tri minuta i 28 sekundi prije kraja poveli rezultatom 9:8.

Dragoljub Đurović je poravnao na 8:8, a Murišić postavio konačan rezultat, i to nakon što je ukrao loptu Italijanima koji su imali napad s igračem više.

Miroslav Perković je sa tri gola bio najefikasniji u našem timu, Murišić je postigao dva, a po jedan Đurović, Uroš Vučurović, Danilo Radović, Martin Gardašević i Aljoša Mačić.

Kod Italijana, Antonući i Masimo di Martire su se upisali po tri puta, a dva pogotka je dao Đanpjero di Martire.

U drugom polufinalu sastaće se Mađarska i Španija.

Mađari su savladali Grčku 9:4, dok je Španija bila bolja od Srbije 11:8.