Mađari u derbiju bolji od Srbije

Mađarska, Budimpešta, Foto: Waterpolo.hu
Ažurirano: 17.07.2014. 21:11h

Klasik je pripao domaćinu - Mađarska je u derbiju kola pobijedila Srbiju rezultatom 8:6 i napravili veliki korak ka prvom mjestu u grupi B koje vodi direktno u polufinale.

Sedam minuta i 15 sekundi se čekalo na prvi gol koji je postigao Deneš Varga, a Srbija nijednom u meču nije imala remi...

Možda i ključni detalj na utakmici se dogodio sredinom druge četvrtine kada je sudija isključio Andriju Prlainovića na jednoj i Balaša Haraija na drugoj strani. Tim Dejana Savića takav hendikep nije mogao da premosti...

Mađari su kasnije imali u dva navrata po tri gola prednosti (7:4 i 8:5), a i kada je izgledalo da Srbi mogu da vrate neizvjesnost nadu im je prekinuo mađarski golman Atila Deker, koji je sakupio 13 odbrana.

Norbert Madaraš, Deneš Varga i Marton Vamoš su postigli po dva pogotka, isti učinak su na drugoj strani imali Stefan Mitrović i Filip Filipović.