Mladost bolja od Budve, kobna treća četvrtina

„Žapci” su u trećoj dionici dodali gas (na poluvremenu je bilo 6:6), otišli na nedodirljivih 11:8 i u posljednjih osam minuta bez problema održali tu prednost
65 pregleda 0 komentar(a)
Lazović, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 05.11.2011. 20:44h

Budva je bila u igri protiv Mladosti sve do sredine treće četvrtine, ali i to je bilo premalo da se prekine negativan niz u Jadranskoj ligi - Zagrepčani su slavili sa 13:10 i nanijeli Budvanima 5. uzastopni poraz u regionalnom takmičenju.

Budva je igrala bez Darka Brguljana, već duže je van stroja Bojan Milošević, i to se osjetilo nakon poluvremena. „Žapci” su u trećoj dionici dodali gas (na poluvremenu je bilo 6:6), otišli na nedodirljivih 11:8 i u posljednjih osam minuta bez problema održali tu prednost.

Kristijan Milaković je dirigova igrom Mladosti u prvom, a Vanja Udovičić u drugom poluvremenu (postigli po četiri gola), pa je na kraju i odličan učinak golmana Budvana Dejana Lazovića (14 odbrana) ostao u sjenci. Istakao se i Damjan Danilović, četvorostruki strijelac.

Budva u narednom kolu u subotu dočekuje Pro Reko, a prije toga je na programu mnogo važniji duel na svom bazenu - protiv Olimpijakosa u Evroligi.

Ostali rezultati: Jug - Mornar 13:8, POŠK - Medvešćak 13:12. Ranije: Šibenik - Pro Reko 7:14. Slobodan je Jadran Split.

Mladost - Budva 13:10 (3:3, 3:3, 5:2, 2:2)

Zagreb - Bazen na Savi. Gledalaca: 200. Sudije: Štampalija, Savinović (Hrvatska). Igrač više: Mladost 11 (6), Budva 6 (3). Peterci: Mladost 1 (1).

Mladost: Pavić (pet odbrana), Radu, I. Milaković, Letica 1, Pavičić, Vukičević 1, Udovičić 4, K. Milaković 5, Bebić, Gagulić, Hinić 1, Malarah 1, Živković, L. Bukić.

Budva: Lazović (14 obrana), Dončić 1, Đurović, Danilović 4, Ljubanović, Tičić 1, Kovačević, Radović, Vukčević 1, Konatar, Trbojević 1, Jokić 1, Vukmirović, Radunović 1.