Pobjeda za srećan put - "ajkule" u ritmu pred Svjetsko prvenstvo

99 pregleda 0 komentar(a)
Saša Mišić, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.07.2017. 20:09h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobjedom je završila pripreme za Svjetsko prvenstvo.

''Ajkule'' su nakon Kazahstana i Japana, savladale selekciju SAD 11:10 i u dobrom raspoloženju idu u Budimpeštu.

Golovima Radovića i Darka Brguljana, Crna Gora je povela 2:0, Amerikanci stigli na 3:3, pa 4:4, da bi do poluvremena Aleksa Ukropina sa dva gola za 40 sekundi donio Crnoj Gori vođstvo od 6:4.

Opet su gosti stigli zaostatak, a 13 sekundi do kraja treće četvrtine i prvi put poveli.

Amerikanci su vodili i 10:9, tri minuta prije kraja, da bi Uroš Čučković i Draško Brguljan u finišu donijeli trijumf - 11:10.

Reprezentacija Crne Gore u subotu ujutro iz Tivta putuje za Budimpeštu, a takmičenje počinje duelom sa Kanadom 17. jula.

U grupi su još Kazahstan i Brazil.

CRNA GORA - SAD 11:10 (3:2, 3:2, 1:4, 4:2)

Bazen na Škveru, Sudije: Adžić, Kajvara.

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan 1, Banićević, Petković, Darko Brguljan 1, Aleksandar Radović 3, Drašković, Ukropina 2, Đuro Radović 1, Mišić 1, Čučković 1, Murišić 1, Šćepanović.

SAD: Baron, Noper 2, Vavić, Ober, Nalok, Kupido 2, Danstan, Karnilja, Bouen 2, Ramirez, Rols 1, Irving 2, Noland, Mekonel 1, Detrane.