Poraz Budve od POŠK-a

Crnogorski šampion je dva puta bio u vođstvu u Dalmaciji (5:4 i 6:5), ali je domaćin serijom 4:0 poveo sa 9:6 na polovini posljednje četvrtine i povratka za Budvane više nije bilo...
91 pregleda 2 komentar(a)
Dejan Lazović, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 02.10.2013. 20:37h

Budva je porazom otvorila Jadransku ligu – tim Draga Pejakovića je izgubio u Splitu od POŠK-a rezultatom 10:8.

Ovaj rezultat i ne predstavlja iznenađenje ako se zna potencijal mlade ekipe POŠK-a (pojačan bivšim centrom Primorca Borisom Pavlovićem), te da Budva na startu sezone plaća cijenu tome što se kroz utakmice istovremeno i uigrava jer je promijenila praktično cijeli tim tokom avgusta.

Tim Draga Pejakovića već u subotu čeka duel sa favorizovanim Jugom kod kuće i teško je očekivati da će baš protiv ekipe za koju igra Nikola Janović upisati prve bodove u regionalnom takmičenju.

POŠK – Budva 10:8 (2:2, 2:2, 3:2, 3:2)

Split - Bazen na Poljudu. Gledalaca: 300. Sudije: Curić, Copić (Hrvatska).

POŠK: Sarić, Vukilić, Prižmić 2, Knežević, Jerković 1, Ivišić, Franičević 3, Buha 1, Burić, Šerbl, Radilović, Pavlović 2, Podrug, Čikeš 1.

Budva: Lazović, Vukmirović 1, Đurđić, Ma. Konatar, De Trejn, Semjuels, Lobov 1, Popović 2, Marković, Radunović, Ivančević 1, Paškvalin 1, Ćetković 2.