Primorac siguran protiv Zvezde, Marković torpedovao Kataro

56 pregleda 0 komentar(a)
Marko Gopčević, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 19.11.2016. 20:41h

Vaterpolisti Primorca su brzo prevazišli poraz u Splitu od POŠK-a i slavili u drugom derbiju.

Kotorani su na svom bazenu savladali Crvenu zvezdu rezultatom 8:5 i stigli do četvrtog trijumfa u regionalnoj A2 ligi ove sezone.

Nakon početkom vođstva Beograđana Primorac je zagospodario i već do finiša prve četvrtine stigao do tri gola prednosti - 4:1.

Kasnije je u dva navrata bilo i četiri gola prednosti za ekipu Petra Vica, a konačan rezultazt je postavio Marko Gopčević tri minuta i 25 sekundi prije kraja meča.

Gopčević, Nikola Radonjić i Janko Krivokapić su po dva puta tresli mrežu crnogorskog golmana među stativama "crveno-bijelih" Aleksandra Kralja, a po jednom Nikolas Saveljić, Matija Brguljan i Dušan Matković.

Kataro je, s druge strane, kao domaćin poražen od Šapca rezultatom 16:7.

Goste je do trijumfa vodio bivši igrač Primorca, Katara i Budve Nikola Marković, koji je dao šest pogodaka iz osam šuteva.