Ubjedljiv poraz Primorca

Jadran - Primorac, Foto: Radoje Milić
Ažurirano: 16.03.2013. 21:19h

Primorje nije imalo milosti - vaterpolisti Primorca poraženi su od ponajbolje ekipe na Jadranu rezultatom 19:7 u 20. kolu regionalnog takmičenja.

Tačno 11 minuta i 34 sekunde igre u Kantridi je trebalo vaterpolistima Primorca da postignu prvi od sedam golova u sinoćnjem okršaju protiv velikog favorita Primorja.

Čast da prvi pogodi mrežu pripala je Miljanu Popoviću u drugoj četvrtini pri rezultatu 10:0 za domaćina, ali je i nakon toga prednost protivnika samo rasla...

Na poluvremenu je bilo 13:3, pred start posljednje dionice 16:5, a rekordna prednost od 18:5 je dostignuta nakon gola Danijela Varge.

Primorac je potom preko Nikole Markovića i Nikole Murišića smanjio na minus 11, a konačan rezultat postavio je Sandro Sukno...

Rezultati 20. kola: Primorje - Primorac 19:7, Jadran ST - Triglav 13:9, Šibenik - Mornar 8:16, Mladost - POŠK 14:9. Juče: Jadran HN - Budva 4:8, Jug - Medvešćak 17:6.

Primorje - Primorac 19:7 (7:0, 6:3, 3:2, 3:2)

Rijeka - Bazen na Kantridi. Gledalaca: 500. Sudije: Franulović (Hrvatska), Rakovec (Slovenija). Igrače više: Primorje 12 (7), Primorac 7 (3).

Primorje: Vićan, Križanec (10 odbrana), Peroš, Paškvalin, Krapić, De. Varga 3, Sukno 5, Muslim 3, Jelača 1, Da. Varga 2, Barać 1, Šetka 3, Garsija 1, Buljubašić.

Primorac: Kralj (tri odbrane), U. Brguljan (dvije odbrane), Đurović, Marković 3, Gopčević 1, Bulatović, Fanfani, Mačić, M. Brguljan, Krivokapić, Paunović, Popović 1, Murišić 1, Kriještorac 1.