Nova propuštena šansa: Crna Gora remizirala i sa Grcima

"Ajkule" su imale i tri gola prednosti, na kraju su se spasavale poraza
4351 pregleda 4 komentar(a)
Mlađan Janović je postigao tri gola, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 17.07.2019. 16:13h

Prratite uživo na portalu "Vijesti" još jedan derbi crnogorskih vaterpolista na Svjetskom prvenstvu u Kvangdžuu.

10
:
10
Grčka
Crna Gora
Rezultat po četvrtinama: 3:3, 1:2, 4:4, 2:1.
Kvangdžu - Bazen Univerziteta Nambu. Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Severo (Italija).
Posljednji meč u grupi Crna Gora igra u petak od 10.50 časova kada je protivnik domaćin Južna Koreja.
Opet je Crna Gora, kao i protiv Srbije, imala tri gola prednosti, i to u tri navrata u trećoj četvrtini. Na kraju, podjela bodova, pa je sve otvoreno u borbi za prvo mjesto.
Kraj meča, još jedan remi Crne Gore i to identičnim rezultatom kao u duelu sa Srbijom - 10:10.
Grci imaju posljednji napad, 21 sekundu prije kraja. Tajm-aut selektora Vlahosa kod rezultata 10:10.
Sada je Murišić šraubom pogodio stativu...
Stativa Fudulisa, do kraja još minut i 50. Ostaje 10:10.
Ivović u napadu s igračem više, konačno! Sada je 10:10.
Lazović je zaustavio Gunasa.
Sada tajm-aut imaju Grci prije napada s igračem više. Janović je isključen.
Đurđić je pogodio stativu, opet ništa u napadu s igračem više.
Još pet minuta do kraja.
Tajm-aut Gojkovića. Imaće Crna Gora opet napad s igračem više.
Četvrti napad s igračem više zaredom nisu iskoristili naši vaterpolisti.
Gunas je matirao Lazovića, serija 4:0 Grka i vođstvo 10:9.
Peterac za Grke, Janović je zaustavio Argiropulosa.
Neriješeno je - neopreznost naših u odbrani koristi Argiropulos za 9:9.
Prvi napad u posljednjoj četvrtini ima Grčka.
Gol prednosti na kraju treće četvrtine ima Crna Gora - 9:7. Naši vaterpolisti nisu iskoristili tri posljednja napada s igračem više.
Vraća se Grčka u meč - Genidunijas pogađa za 9:8. Opet je Lazović morao bolje da reaguje.
Tajm-aut Gojkovića, Crna Gora će imati napad s igračem više.
Papanastasiju je matirao Lazovića - 9:7.
Ivović je dva puta izblokirao protivnike s igračem manje.
Fantastičan napad s igračem više "ajkula" i gol Đurđića za 9:6.
Dervisis je matirao Lazovića - 8:6 za Crnu Goru.
Opet plus tri za Crnu Goru - razigrani Janović donosi 8:5 u napadu s igračem više.
Grčka smanjuje na 7:5 preko Argiropulosa u napadu u kojem je gotovo 10 sekundi imala dva igrača više.
Kontrapad Crne Gore - Drašković se upisao nakon asistencije Radovića za velikih 7:4.
Janović pogađa za 6:4. Drugi gol asa Breše.
Prvi napad u drugom poluvremenu ima Grčka.
Poluvrijeme. Vodi Crna Gora 5:4.
Smanjila je Grčka preko Skumpakisa u napadu s igračem više - 5:4. Problem za Crnu Goru predstavlja to što Ivović ima dvije lične greške.
Opet se Crna Gora odbranila s igračem manje.
Janović nakon kontranapada - sada je 5:3 za "ajkule". Serija Crne Gore 3:0.
Lazović je skinuo zicer Murikisu s dva metra u napadu s igračem više.
Golčina Brguljana - Crna Gora prvi put vodi. Sada je 4:3.
Prvi napad u drugoj četvrtini ima naša reprezentacija.
Kraj prve četvrtine. Neriješeno je - 3:3.
Novo izjednačenje - 3:3 nakon gola Radovića.
Odbranila se Crna Gora s igračem manje u napadu u kojem su Grci tri puta šutirali na gol.
Grci i treći put vode, opet nakon napada s igračem više. Pogodio je Gunas za 3:2.
Murišić se upisao, opet je neriješeno - 2:2.
Kolomvos uzvraća u napadu s igračem više. Grci opet vode - 2:1.
Crna Gora koristi prvi napad s igračem više. Pogodio je Ivović.
Vodi Grčka - strijelac je Skumpakis.
Počeo je meč, prvi napad ima Crna Gora.
Muški vaterpolo turnir kao da nije naročito privlačan za publiku u Kvangdžuu. Desetak minuta pred meč na tribinama je oko 200 gledalaca.
Vaterpolisti Hrvatske su upisali i drugu pobjedu u grupi B i kolo prije kraja osigurali plasman u četvrtfinale. Opširnije čitajte ovdje.
Grci su te 2017. bili četvrti, u meču za bronzu su izgubili od Srbije, dok su naši vaterpolisti bili petoplasirani.
Biće ovo repriza četvrtfinalnog duela SP prije dvije godine u Budimpešti. Grčka je tada bila ubjedljiva, slavila je 12:7.
Crnogorski vaterpolisti u 12.10 časova igraju drugi meč grupe A na Svjetskom prvenstvu u Kvangdžuu.
Rival je Grčka, po mnogima blagi favorit za prvo mjesto u grupi, koje garantuje i direktan plasman u četvrtfinale.
"Ajkule" su na startu takmičenja remizirale sa Srbijom (10:10) u meču u kojem su prokockale veliku šansu da trijumfuju, dok su Heleni bili furiozni protiv Južne Koreje - slavili su rezultatom 26:3.