Vaterpolisti bolji od Ukrajine, remi Hrvatske i Mađarske

U derbiju 2. kola između Hrvatske i Mađarske nije bilo pobjednika - 10:10
Danilo Radović vaterpolo, Foto: Facebook.com
Ažurirano: 11.09.2017. 14:45h

Kadetska vaterpolo reprezentacija je upisala prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu na Malti.

Nakon jučerašnjeg poraza od Hrvatske (13:9), tim Miodraga Mirovića je opravdao ulogu favorita u duelu sa Ukrajinom - slavio je sa 9:4 (2:2, 0:1, 4:0, 3:1).

Nije, međutim, bilo lako za naše vaterpoliste, jer je Ukrajina konstantno bila u prednosti u prvom poluvremenu.

U nastavku je sve došlo na svoje, kvalitet je presudio, jer je Crna Gora primila samo jedan gol, i to dva i po minuta prije kraja za konačnih 9:4.

Vuk Drašković, Uroš Vučurović i Aljoša Mačić su postigli po dva gola, a po jednom su se upisali Danilo Radović, Luka Murišić i Martin Gardašević.

Ovim trijumfom Crna Gora je obezbijedila plasman u nokaut fazu, samo je pitanje s koje pozicije.

Naredni rival u grupi je Mađarska, taj meč se igra sjutra od 17.30 časova.

Mađari su danas u derbiju kola remizirali sa Hrvatskom (10:10), iako su minut i 27 sekundi prije kraja gubili sa 10:7.

Rezultati 2. kola grupe A: Ukrajina - Crna Gora 4:9, Hrvatska - Mađarska 10:10; Prvo kolo (nedjelja): Hrvatska - Crna Gora 13:9, Mađarska - Ukrajina 11:1;

Treće kolo - utorak: Hrvatska - Ukrajina (11.30), Mađarska - Crna Gora (17.30);

Tabela: Mađarska, Hrvatska 4, Crna Gora 3, Ukrajina 0.