Meč sa "barakudama" se igra u utorak od 18.30 časova
69 pregleda 0 komentar(a)
Crna Gora - Rumunija Vaterpolo reprezentacija Barselona 2018, Foto: Bcn2018/facebook
Ažurirano: 22.07.2018. 19:54h

Crnogorski vaterpolisti su lako slavili protiv Rumunije, bilo je 15:5, i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

"Ajkule" se u utorak od 18.30 sastaju sa Hrvatskom.

CRNA GORA - RUMUNIJA 15:5 (3:1, 3:1, 4:2, 5:1)

Barselona - Bazen "Bernat Pikornelj". Gledalaca: 50. Sudije: Buh (Španija), Stavridis (Grčka). Igrač više: Crna Gora 6 (2), Rumunija 9 (3). Peterci: Crna Gora 2 (2).

Crna Gora: Lazović (sedam odbrana), Brguljan 1, Drašković 2, Petković 3, Đ. Radović 2, A. Radović 3, Janović, Đurđić, Ivović 1, Mišić 1, Čučković, Spaić 2, Šćepanović (jedna odbrana).

Rumunija: Cik (pet odbrana), Radu, Negrean 2, George, Fulea, Đorđesku 1, Prioteasa, Kjoveanu, Đerđelifi, Oanca 1, Giban 1, Antipa, Abrudan.

TOK MEČA

15:5 - Spaić u posljednjoj sekundi.

Nije Rumunija iskoristila napad s igračem više.

Tajm-aut Rumunije. Igraće se još minut i 19 sekundi.

14:5 - Mišić (1.39).

Tajm-aut Gojkovića na dva minuta i 43 sekunde do kraja utakmice.

13:5 - Drašković (4.09).

12:5 - Brguljan (4.51).

11:5 - Negrean (5.14).

11:4 - Aleksandar Radović (6.12).

Crna Gora ima prvi napad u posljednjoj četvrtini. Umjesto Lazovića na golu je sada Miloš Šćepanović.

Kraj treće četvrtine.

10:4 - Aleksandar Radović je iskoristio peterac 12 sekundi prije kraja treće četvrtine.

9:4 - Giban u napadu s igračem više (0.31).

Tajm-aut Gojkovića na 74 sekunde do kraja treće četvrtine.

9:3 - Petković u napadu s igračem više (3.22).

8:3 - Oanca je pogodio u napadu s igračem više (3.53).

8:2 - Aleksandar Radović (5.20).

Opet je Rumunija propustila napad s igračem više.

7:2 - Ivović iz peterca donosi pet golova prednosti (6.20).

Lazović je zaustavio šut Negreana u napadu Rumuna s igračem više.

Prvi napad u trećoj četvrtini ima Crna Gora.

Kraj prvog poluvremena.

6:2 - Petković u napadu s igračem više (0.05).

5:2 - Đuro Radović (1.18).

Tajm-aut "ajkula" na minut i 37 do kraja druge četvrtine.

Crna Gora nije iskoristila ni treći napad s igračem više. Sada tajm-aut Rumuna (2.11 do kraja).

4:2 - Đuro Radović (3.31).

3:2 - Đorđesku (5.02).

Prošla su dva minuta, rezultat je i dalje 3:1.

Prvi napad u drugoj dionici ima Rumunija.

Kraj prve četvrtine.

Janović je izblokiran u napadu s igračem više.

Tajm-aut Gojkovića. Crna Gora će 42 sekunde prije kraja prve četvrtine imati napad s igračem više.

3:1 - Negrean u napadu s igračem više (1.08).

3:0 - Drašković (1.44).

Tajm-aut Rumunije.

2:0 - Petković (2.38).

1:0 - Spaić (3.23).

Nema golova poslije četiri i po minuta igre.

"Ajkule" nisu iskoristile prvi napad s igračem više.

Utakmica je počela, i to po kiši i Barseloni. Prvi napad ima Crna Gora.

Crnogorski vaterpolisti od 20.30 časova igraju četvrti meč na Evropskom prvenstvu u Barseloni.

Nakon dvije pobjede (Francuska i Malta), te remija (Španija), "ajkule" se u razigravanju za četvrtinale sastaju sa Rumunijom.

Rumuni su trećeplasirana ekipa iz grupe D, a ako ih savlada Crna Gora će u četvrtfinalu igrati protiv Hrvatske.

Do sada su poznata dva četvrtfinalna para, sastaju se: Srbija - Mađarska, Španija - Grčka.