Žalgiris iznenadio PAO, Barselona slavila u Istanbulu

66 pregleda 0 komentar(a)
žalgiris panatinaikos, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 26.10.2018. 20:13h

Najuzbudljiviji meč četvrte runde Evrolige odigran je u Atini, gdje su produžeci odlučivali pobjednika duela između Panatinaikosa i Žalgirisa.

Slavili su gosti 87:83.

Finiš regularnog dijela je bio dramatičan. Litvanski tim je šest sekundi prije kraja izjednačio na 76:76, košem Brendona Dejvisa.

Nakon tajm-auta Panatinaikosa, Nik Kalates je promašio šut za pobjedu.

U produžecima se Žalgiris odvojio na 86:80, minut i 10 sekundi do kraja, Kalates trojkom vratio nadu "zelenima", ali preokreta nije bilo.

Dejvis je postigao 18 poena za pobjednički tim, Kalates 22 za PAO.

Košarkaši Barselone slavili su na gostovanju u "Folksvagen areni" protiv Darušafake rezultatom 79:71 i zabilježili drugu pobjedu u Evroligi.

"Dačka" je u posljednjih deset minuta ušla sa šest poena prednosti, ali je na kraju presudio kvalitet tima Svetislava Pešića.

U pobjedničkom sastavu najbolji je bio Kris Singlton sa 18 poena, odličan i Ante Tomić sa 17.

U domaćem timu 17 poena i devet skokova Majka Erika.