“Way of Life” najbolja na Barcolani 2019, crnogorska jedrilica osvojila drugo mjesto

Na 51. Barkolani ove godine takmičilo se 2.600 jedrilica
4119 pregleda 3 komentar(a)
Crnogorska posada na jedrilici "Shinning"

Pobjednik ovogodišnje tradicionalne međunarodne jedriličarske regate Barcolana u Tršćanskom zalivu je posada slovenačke jedrilice “Way of Life” Slovenca Gašpera Vinčeca.

Sa regate
Sa regate

Izvanredan uspjeh postigla je crnogorska podsada broda “Shining”, predvođena Kotoraninom Milošem Radonjićem, osvojivši drugo mjesto.

Crnogorski tim juče je trijumfovao na regati “Go to Barcolana”, od Portoroža do Trsta, pod pokroviteljstvom hotela Kempinski i MK grupe, uvodu u glavnu feštu od jedara, u kojoj je učestvovalo 60 timova.

“Way of Life” u cilj je ušao sa vremenom od sat i 54 minuta. Slovenci su pobijediili epsku mirnoću vjetra i mora i sve favorite zahvaljujući izuzetnom startu. "Shininig" ultra laganog trupa Miloša Radonjića napravio je izuzetan rezulatat drugi dan zaredom, a slijedio ga je Izkor Krumpak sa RC44 Scorpio.

Na 51. Barkolani ove godine takmičilo se 2.600 jedrilica.