Amerikanci bolji u Čikagu, prvi poraz odbojkaša Srbije

Izabranici crnogorskog trenera Igora Kolakovića izgubili su jutros u Čikagu od selekcije SAD sa 3:0 (30:28, 25:20, 25:16), u prvom meču trećeg vikenda u grupi B
Odbojkaši SAD-a, Foto: Fivb.ch
Ažurirano: 14.06.2014. 07:47h

Odbojkaši Srbije doživjeli su prvi poraz u ovogodišnjoj Svjetskoj ligi - izabranici crnogorskog trenera Igora Kolakovića izgubili su jutros u Čikagu od selekcije SAD sa 3:0 (30:28, 25:20, 25:16), u prvom meču trećeg vikenda u grupi B.

Utakmica u dvorani Univerziteta Ilinoj Paviljon posmatralo pred 3.230 gledalaca trajala je 95 minuta, a Amerikanci su ostali jedina neporažena reprezentacija u grupi.

U domaćem timu Metju Anderson bio je najbolji sa 25 poena, a Tejlor Sender je dodao 15 poena. Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Aleksandar Atanasijević sa 13 poena, dok je Nikola Kovačević upisao 11.

Srbija je imala šansu da meč ima drugačiji tok, ali u prvom setu nije iskoristila prve dvije set lopte na 24:22, nakon toga još tri, ali je domaćin prvi poveo 1:0. Nakon toga je SAD lakše od očekivanog stigao do maksimalnog trijumfa.

Naredna utakmica istih rivala igra se u noći između subote i nedjelje, takođe u Čikagu.

Utakmica između Srbije i SAD, pored takmičarskog ima i humanitarni karakter. Od svake prodate ulaznice za mečeve u Čikagu, naime, po jedan dolar biće doniran za pomoć poplavljenim područjima u Srbiji.

Donaciju će uplatiti Sportska organizacija Čikaga, glavnog grada države Ilinoj, a na svakoj ulaznici posjetioci su dobili obavještenje da kupovinom karte učestvuju u pomoći poplavljenima u Srbiji.