Amerikankama i Britancima zlato u osmercu

138 pregleda 0 komentar(a)
Ženski osmerac SAD-a, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.08.2016. 23:09h

Ženski osmerac Sjedinjenih Američkih Država osvojio je zlatnu medalju u veslanju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Amerikanke, koje su bile najbolje i u Pekingu i Londonu, do zlatnog odličja došle su u vremenu šest minuta, sekundu i 49 stotinki.

One su neporažene u toj disciplini od 2005. godine.

Srebrna medalja pripala je britanskom osmercu (6:03,98), dok su bronzanu osvojile Rumunke (6:04,10).

Britanski veslači osvojili su zlatnu medalju na Olimpijkim igrama u Rio de Žaneiru, u trci osmeraca bez kormilara.

Britanski osmerac, koji je prije četiri godine u Londonu bio bronzani, trijumfovao je sa rezultatom pet minuta, 29 sekundi i 63 stotinke.

Veslači Njemačke, koji su u Rio de Žaneiru branili zlato, nastup su završili kao drugoplasirani (5:30,96), dok je bronzano odličje pripalo Holandiji (5:31,59).

Zlato za Australijanku Brenan

Australijanka Kimberli Brenan nova je olimpijska šampionka u veslanju, u disciplini singl skul.

Ona je u Rio de Žaneiru trijumfovala u vremenu sedam minuta, 21 sekunda i 54 stotinke.

Amerikanka Džinivra Stoun osvojila je srebrnu medalju (7:22.92), dok je bronzana pripala Kineskinji Džangli Duan (7:24.13).

Šampionka iz Londona, Čehinja Miroslava Knapkova, nije uspjela da se plasira u A finale.

Dristejlu zlato u foto finišu

Novozelanđanin Meh Drisdejl osvojio je zlatnu medalju u veslanju, u disciplini singl skul.

Drisdejl, koji je bio najbolji i u Londonu, do novog zlatnog odličja došao je u foto finišu, nakon što je trku završio u istom vremenu kao i Hrvat Damir Martin, koji je orao da se zadovolji srebrom.

Njih dvojica trku su završili za šest minuta, 41 sekunda i 34 stotinke.

Bronzanu medalju osvojio je trostruki uzastopni svjetski prvak Čeh Ondrej Sinek (6:44.10).