Kotoranin Anto Dubreta osvojio je bronzanu medalju na Evropskom kupu u Malagi
1 komentar(a)
Anto Dubreta, Foto: EJU.NET
Ažurirano: 01.11.2015. 20:08h

Kotoranin Anto Dubreta osvojio je bronzanu medalju na Evropskom kupu u Malagi. Džudista Kotora je do novog odličja na evropskim kupovima došao sa dvije efektne pobjede, pošto je voljom žrijeba bio slobodan u prvom kolu.

Dubreta je u drugom kolu kategorije do 100 kilograma savladao domaćeg takmičara Karlosa Danijela Benaća, iponom nakon nepuna tri minuta borbe. Bio je to meč prepun preokreta, jer je Dubreta vodio na juko a potom gubio na vazari. U narednoj borbi 24-godišnji Kortoranin je poražen na dva bacanja (juka) od Norvežanina Henrika Rejtana, d abi u repasažu u meču za bronzu iponom dobio Italijana Matija Rivu poslije 83 sekunde borbe.

"Ostaje žal što nijesam makar ušao u finale, jer sam mogao da tučem i Norvežanina. Ipak, u Malagi sam bio sam, a predugo sam vremena proveo u putu. Zato moram biti zadovoljan, jer je i bronza veliki uspjeh", kazao je Dubreta.

Ove sezone Dubreta je osvojio tri medalje na evropskim kupovima - srebro u Sarajevu, a bronze u Dubrovniku i Malagi.