Arsenal u stopu prati Lovćen

74 pregleda 0 komentar(a)
Ragbi, Foto: Goran Kapor
Ažurirano: 15.02.2015. 22:08h

Ragbi klub Arsenal iz Tivta pobIjedio je danas barski Mornar rezultatom 27:14. Druga utakmica ovog kola crnogorskog prvenstva u ragbiju između Lovćena i Nikšića je odložena.

Arsenal je na stadionu SC "Topolica" u Baru u ravnopravnoj igri uspio da povede esejom (pet poena) u 20. minutu, a potom i da realizuje pretvaranje za 7:0. Igrač Arsenala Jovan Kontić dobio je crveni karton u 34. minuti, zbog čega su Tivćani bili oslabljeni do kraja utakmice. Pred kraj poluvremena Arsenal uspješno pogađa kaznu, pa se na pauzu otišlo sa vođstvom od 10:0.

U nastavku Barani igraju mnogo bolje i u 54. minutu postižu esej i uspješno pretvaranje za 7:10, međutim već u narednoj minuti Tivćani uzvraćaju sa esejom za 7:15. Barani nastavljaju sa odličnom igrom i pet minuta kasnije postižu još jedan esej i pretvranje i stužu na svega poen razlike 14:15.

Arsenal se, međutim, vartio u drugom dijelu nastavka i pokazao da je bolja ekipa - do kraja utakmice postigao je još dva eseja i jedno pretvaranje za konačnih 14:27. Eseje za Arsenal postigli su Bulatović, Popović, Baroš i Jovanović. Srđan Popović je osim eseja bio uspješan i sa dva pretvaranja i pogotkom iz kazne. Eseje za Mornar postigli su Vitić i Marvučić, a oba pretvaranja pogodio je Teodor Tomić.

Na tabeli i dolje vodi Lovćen sa 25 bodova, koji ima i utakmicu manje, a Arsenal se ovom pobjedom primakao na bod zaostatka. Mornar ima 19, bodova Nikšić 17, a Budućnost dva boda. U narednom kolu, koje bi trebalo da se igra na stadionu Crvene stijene u Tološima, snage će odmjeriti Lovćen i Mornar, a Arsenal će igrati sa Nikšićem. Slobodna će biti Budućnost.