Belogorje i Al Rajan igraće za titulu prvaka svijeta

Tim iz Belgoroda, šampion Evrope, je u polufinalu pobijedio UPCN iz Argentine sa 3:1 (19:25, 25:14, 25:21, 25:20).
71 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 10.05.2014. 20:31h

U finalu 10. Svjetskog klupskog prvenstva za odbojkaše, koje se održava u brazilskom Belo Horizonteu, igraće rusko Belogorje i Al Rajan iz Katara.

Korektor Đerđ Grozer sa 18 poena bio je najbolji poenter u Belogorju, koje je prvenstvo u Rusiji završilo na tek treće mjestu. Primač Dmitrij Iljinih i srednjak Dmitrij Muserski dodali su po 15 poena.

U poraženom timu istakao se Demijan Gonzales sa 15 poena.

Al Rajan je u drugom polufinalu savladao brazilski Sada Kruseiro, sada već bivšeg svjetskog prvaka, sa 3:1 (21:25, 25:18, 25:21, 25:18).

Al Rajan u ovom takmičenju nastupa pojačan sa Bugarinom Matejom Kazijskim, Kubancem Robertlendijem Simonom i brazilskim tehničarem Rafaelom de Oliveirom.

Kazijski sa 17 i Simon sa 16 poena bili su najbolji u pobjedničkom timu.

U Sadi Kruzeiro najbolji je bio Valas de Sousa sa 14 poena.