Berlin maksimalno protiv Čeha

Šampion Njemačke je u dvorani „Maks Šmeling“m, pred oko 3.500 gledalaca, savladao češke Budejovice 3:0 (27:25, 25:22, 25:20), za 81 minut igre
Ažurirano: 25.10.2012. 21:03h

Kao Lokomotiva, i Berlin je startovao maksimalnom pobjedom u grupi B Lige šampiona za odbojkaše – šampion Njemačke je u dvorani „Maks Šmeling“m, pred oko 3.500 gledalaca, savladao češke Budejovice 3:0 (27:25, 25:22, 25:20), za 81 minut igre, odnosno 60-tak sekundi više nešto što je Rusima trebalo da u srijedu veče u Budvi savladaju Budvansku rivijeru.

Robert Krom je sa 13 poena bio najbolji poenter u domaćem timu, srpski internacionalac Aleksandar Spirovski i Feliks Fišer dodali su po 10. U poraženom timu bolji od ostalih bio je Slovak Platenik sa 17 poena.

U sljedećem kolu Budvanska rivijera, 30. oktobra, gostuje Češkim Budejovicama, dok se dan kasnije sastaju Lokomotiva i Berlin.

Rumunska Konstanca, u kojoj igra crnogorski reprezentativac Marko Bojić, bila je blizu da u Moskvi otkine barem set domaćinu, ali je na kraju Dinamo slavio sa maksimalnih 3:0 (25:21, 28:26, 25:20), u utakmici prvog kola grupe E.

Bojić je bio starter sva tri seta, na kraju je osvojio 12 poena (48 odsto pozitivnog prijema servisa, 22 odsto savršenog), koliko i njegov kolega na prijemu, srpski reprezentativac Miloš Terzić, dok je najbolji poenter u rumunskom timu bio Finac Ojansivu. U Dinamu se izdvojio Kruglov sa 18 poena.