Berlin namučio Zenit

Pred 6.821 gledalaca u dvorani "Maks Šmeling", nakon puna dva sata igre, na kraju je slavio Zenit 3:2, iako je Berlin vodio 2:1 u setovima, a u prvom prokockao vođstvo od 16:9.
Berlin - Zenit, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 16.01.2013. 23:26h

Večeras su na programu bilo preostala dva meča eliminacione runde Lige šampiona za odbojkaše - Berlin, rival Budvanske rivijere iz grupne faze takmičenja, pošto je namučio prvaka Evrope, ruski Zenit, čak je imao i meč loptu.

U petom setu Berlin je vodio 13:11, Zenit je prvi imao meč loptu na 14:13, potom i Berlin na 15:14, da bi iskusniji i kvalitetniji tim, ipak, dobio set na razliku sa 18:16.

U pobjedničkom timu Maksim Mihajlov je imao 23 poena, Jevgeni Sivoželez je dodao 18, dok su se kod domaćina istakli Pol Kerol 24 sa i Robert Krom sa 20 poena.

Iako maksimalno, poljska Zaksa je u drugom meču teško došla do pobjede kod kuće protiv belgijskog Nolika, koji u drugom setu nije iskoristio četiri set lopte.

Luis Felipe Markes je bio najbolji poenter Zakse sa 17 poena, Antonin Ruzije je dodao 15.

U poraženom timu Hermans van de Vorde bolji od ostalih sa 17 poena.

Revanš mečevi na programu su 22. i 23. januara.

U slučaju da ekipe ostvare po jednu pobjedu, bilo kojim rezultatom, nakon revanš će se igrati “zlatni set” do 15. poena.

Berlin – Zenit 2:3 (25:27, 25:23, 25:17, 16:25, 16:18)

Zaksa – Noliko 3:0 (25:16, 29:27, 27:25)