Bojić bolji od Kolakovića

Poljska Rešovija u kojoj igra crnogorski reprezentativac Marko Bojić savladala je večeras 3:0 slovenački ACH volej proslavljenog crnogorskog stručnjaka Igora Kolakovića
Marko Bojić, Foto: Www.cev.lu
Ažurirano: 14.03.2012. 22:29h

Prvi “crnogorski” duel u polufinalu CEV kupa pripao je mlađem – poljska Rešovija u kojoj igra crnogorski reprezentativac Marko Bojić savladala je večeras 3:0 (28:26, 25:8, 25:17) slovenački ACH volej proslavljenog crnogorskog stručnjaka Igora Kolakovića, za 70 minuta igre.

Osim u prvom setu, dileme u ovom duelu nije bilo. Bojić je bio starter i odigrao je čitav meč, tokom kojeg je upisao sedam poena, od čega pet iz napada, te po sedan iz bloka i servisa. Imao je 67 odsto pozitivnog prijema (33 % savršenog).

Najbolji poenter u Rešoviji bio je Njemac mađarskog porijekla Georg Grozer sa 21 poenom, dok se kod Slovenaca, koji su bili veoma hendikepirani izostankom povrijeđenog najboljeg igrača i poentera, istakao Cebulj sa 13 poena.

U drugom polufinalu, italijanska Monca je bila bolja od ruskog Dinama 3:2 (23:25, 25:21, 25:22, 18:25, 15:12).

Revanš mečevi igraju se 17. i 18. marta. U slučaju da rezultat u pobjedama bude izjednačen, igraće se zlatni set do 15. poena.