Brazil u polufinalu, Rusija mora da se vadi protiv domaćina

103 pregleda 0 komentar(a)
Valas, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.09.2014. 20:58h

Nakon poraza od Poljske (2:3) rizikovali su eliminaciju prije polufinala, ali su pokazali šampionsko lice kada je bilo najpotrebnije – kao prije četiri dana u drugoj rundi, odbojkaši Brazila su uzeli mjeru Rusiji, ovoga puta sa maksimalnih 3:0, i sa četiri boda su obezbijedili jedno od prva dva mjesta u trećoj rundi koja vode u polufinale Svjetskog prvenstva.

“Karioke” su, tako, ostale u trci za četvrtu uzastopnu titulu prvaka svijeta, što do sada nikome nije pošlo za rukom.

Uz to, Rusija je četvrti put uzastopno izgubila međusobni duel sa Brazilom, i to je prvi put da “baćuške” od nekog protivnika gube četiri meča u nizu.

Rusiji sada trebaju sva tri boda (pobjeda od 3:1 ili 3:0) protiv Poljske za prolaz u polufinale, dok domaćina i dva seta vode među četiri.

U meču u kojem dileme skoro i da nije bilo, naročito nakon drugog tehničkog tajm-auta u sva tri seta, kada Rusi nijesu uspijevali da uhvate priključak ili preokrenu rezultat,

Brazilce su do trijumfa predvodili Rikardo Lukareli sa 15 i Valas de Sousa sa 14 poena.

U ruskom timu dvocifren poenterski učinak imali su Nikolaj Pavlov (12) i Dmitrij Muserski (11).

I Njemačka se brzo oporavila od maksimalnog poraza od Francuske, pa je istom mjerom bijes iskalila na Iranu, u prvom međusobnom meču na šampionatima svijeta.

Njemački korektor Đerđ Grozer je sa 22 poena bio ubjedljivo najbolji pojedinac meča, dok je u ekipi Irana najviše poena (9) osvojio Amir Gafur.

Irancima protiv Francuske treba pobjeda od 3:0 za nadu u poen količnik, dok bi gubitak jednog seta značio da u borbu za medalje idu Francuska i Njemačka.