Bronze za Tanju Božović i Dejana Vukčevića

Na ovogodisnjem Evropskom kupu „Srbija open 2012“ nastupa 289 takmičara iz 23 zemlje.
61 pregleda 0 komentar(a)
Tanja Božović, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 20.10.2012. 21:08h

Džudo reprezentacija Crne Gore osvojila je dvije medalje prvog dana Evropskog džudo kupa „Srbija open“, koji je danas počeo u beogradskoj dvorani "Šumice".

U kategoriji do 57 kg, u konkurenciji 19 takmičarki, bronzanu medalju osvojila je Tanja Božović, dok je isto odlično, u kategoriji preko 100 kg pripalo Dejanu Vukčeviću.

Tanja Božović je u prvom kolu savladala reprezentativku Bosne i Hercegovine Selmu Orasević, a u drugom Slovenku Manju Kropf. U polufinalu je poražena od predstavnice Velike Britanije Nekode Dejvis, da bi u meču za bronzu savladala Italijanku Alesiju Ređis.

Dejan Vukčević je do odličja došao u konkurenciji devet boraca, a u prvom kolu bio slobodan da bi u drugom doživio poraz od Gajića iz Srbije.

U repasažu je savladao Čeha Lukasa Halavceha, a u borbi za medalju je bio bolji od Ivana Čovića iz Hrvatske.

Sjutra su na programu kategorije -66 kg, -81 kg i -100 kg za muškarce i -52kg, -70kg i -78kg za djevojke.

Na ovogodišnjem Evropskom kupu „Srbija open 2012“ nastupa 289 takmičara iz 23 zemlje.