Budućnost bolja u maratonu, Morača i Galeb sjutra igraju derbi

Budućnost Bemax, Foto: OSCG
Ažurirano: 21.10.2016. 20:24h

Odbojkašice Budućnost Bemaksa dobile su na svom terenu maraton protiv Nikšića, i to nakon preokreta, za prvu pobjedu u prvenstvu. Nikšićanke su, sa druge strane, i drugi put poražene.

Gošće su ispustile priliku da pobijede, jer su u četvrtomsetu, kod 24:22, imale dvije meč lopte, ali je mlađani sastav Budućnosti uspio da anulira tu prednost Nikšićanki i sa četiri uzastopna poena stigle do izjednačenja i psihološke prednosti za odlučujući set. Tako je i bilo, jer je Budućnost Bemax u finišu petog seta stigla do odlučujuće prednosti i konačne pobjede.

Derbi kola igra se u subotu veče (18 sati) u Podgorici, u sali OŠ “Radojica Perović”, između Morače i Galeba, ekipa koje su lani igrale finale Kupa Crne Gore (Baranke su slavile 3:0), i bile treće (Morača), odnosno četvrte (Galeb) nakon ligaškog dijela prvenstva, da bi potom bile eliminisane u polufinalu plej-ofa. Za ovaj meč je obezbijeđen live stream na portalu Mnesport.me.

Budućnost Bemax – Nikšić 3:2 (25:20, 17:25, 21:25, 26:24, 15:13)

Podgorica - Dvorana Medicinske škole. Gledalaca oko 50. Sudije: Sonja Simonovska (Bar) i Petar Jocović (Podgorica)

Budućnost Bemax: Drljević, Savović, Maljević, Vujović, Mijović, Pejović, Radulović, S. Sutaj, E. Sutaj, Prelević, Adžić, Bazović.

Nikšić: Nikolić, Petrović, Nedić, Kontić, Grebović, Mišović, Rajković, Milović, Bojić, Šćekić, Radulović.