Budućnost Capital Plaza lako protiv Volej stara

Izabranici Zorana Vukčevića su danas u Podgorici savladali nikšićki sastav sa 3:0
58 pregleda 0 komentar(a)
OK Budućnost, Foto: OK Budućnost
Ažurirano: 29.10.2016. 14:27h

Odbojkaši Budućnost Capital Plaze na najbolji mogući način otvorili su novu sezonu - izabranici Zorana Vukčevića su danas u Podgorici savladali nikšićki Volej star sa 3:0 (25:13, 25:20, 25:22), u premijernoj utakmici 1. kola Prve muške lige.

U prvom setu nije bilo neizvjesnosti, a sve je bilo jasno već na tehničkom tajm-autu (12:3).

Budućnost je odlično počela i drugi set, povela 8:3 i 14:8, ali su gosti uspjeli da se vrate i izjednače na 18:18. Ipak, serijom 4:0, koju je završio asom Bojan Radović, Budućnost je vratila četiri poena razlike na 22:18 i otklonila dileme i u ovom setu.

Treći set je bio najneizvjesniji, iako je Budućnost vodila od početka, jer je Volej star držao priključak. Na 22:19 se činilo da je sve gotovo, ali je ekipa Vladimira Đokića (danas je bio i igrač na terenu) prišla na 23:22. Međutim, Volej star je sa dvije uzastopne greške pomogao Budućnosti da stigne do maksimalne pobjede.

U nedjelju se u Bijelom Polju sastaju Jedinstvo Bemax i Bar volej, dok je odložen meč između Sutjeske i Budvanske rivijere, zbog priprema Budvana za start u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Budućnost Capital Plaza – Volej star 3:0 (25:13, 25:20, 25:22)

Podgorica - Univerzitetska dvorana. Gledalaca oko 100. Sudije: Sonja Simonovska i Predrag Beljkaš (oboje iz Bara)

Budućnost Capital Plaza: Bošković, Peruničić, N. Radović, Šćepanović, Tatar, Pejović, Jelić, Vidić, B. Radović, Zvicer, Pavićević, Vlahović. Trener: Zoran Vukčević

Volej star: Vuković, Đokić, Batrićević, Vojinović, Crnogorac, Danilović, Đurović, Cebalović, Marojević, Ivanišević.