Budućnost dobila triler protiv Morače

Budućnost je večeras sa 3:2 dobila uzbudljivi gradski derbi Morače koji je trajao puna dva sata i povela trku u polufinalu.
1 komentar(a)
Ažurirano: 13.04.2013. 21:28h

Morača će, međutim, dugo žaliti za propuštenom prilikom, jer je mladi sastav Marka Radusinovića bio blizu iznenađenja. Vodila je Morača 2:1 u setovima, u drugom setu je prokockala vođstvo od 15:8 i 23:20, u prva tri seta igrala odlično u svim elementima igre, ali nije izdržala do kraja.

Šampion se digao “iz pepela”, u 4. setu je uzvratio istom mjerom za prvi set, a onda je, zahvaljujući, ipak, većem iskustvu ekipa Vladimira Rackovića posao završila u taj-breku.

Kada je Milana Rovčanin as poenom u petom setu donio vođstvo od 13:6, činilo se da je sve gotovo. Međutim, Morača se nije predavala, uspjela je, čak, da priđe na 13:11 i imala šansu za 13:12. Bojana Medojević je, ipak, blokom zaustavila kontru Nevene Ječmenović, a potom asom stavila tačku na meč.

Drugi meč istih rivala igra se 17. aprila.

Budućnost Zetatrans - Morača 3:2 (14:25, 25:23, 21:25, 25:14, 15:11)

Podgorica - Medicinska škola. Gledalaca: 150. Sudije: Simonovska i Beljkaš (oboje iz Bara). Poeni iz napada: Budućnost 40, Morača 38. Poeni iz bloka: Budućnost 8, Morača 11. Poeni iz servisa: Budućnost 21, Morača 17. Servis greške: Budućnost 13, Morača 12. Greške: Budućnost 19, Morača 19.

Budućnost Zetatrans: Raičević (libero 2), Joketić, Janković, Bajić 5, Bojović 3, Đukić (libero 1), Baković, Bečić, Peruničić 24, Rovčanin 11, Medojević 10, Vujadinović 17.

Morača: Mandić 9, Budrak, Vujević (libero), Petričević, Jakić 19, Pejović 8, Kilibarda, Ječmenović 11, Janjević 12, Matanović, Vukčević, Đonović 8.