Budućnost ekspresno u finale

Nakon maksimalne pobjede u “Morači”, izabranici Zorana Vukčevića ni večeras u “gostima” nijesu prepustili set Studentskom centru
Jovanka Radičević, Foto: SAVO PRELEVIĆ, SAVO PRELEVIĆ
Ažurirano: 16.03.2011. 20:40h

Budućnost će biti rival Budvanske rivijere u finalu ovogodišnjeg plej-ofa, uostalom kao i svake godine od obnavljanja crnogorske nazavisnosti. Nakon maksimalne pobjede u “Morači”, izabranici Zorana Vukčevića ni večeras u “gostima” nijesu prepustili set Studentskom centru, igrajući još bolje nego u prvom duelu, pa dileme oko pobjednika nije bilo nijednog trenutka.

“Čestitam momcima na prikazanoj igri, igrali smo disciplinovanije nego u prvom meču, u kojoj su, praktično, dva igrača obilježila meč, a večeras su svi dali puni doprinos, igrali su kao jedan. Čestitam ekipi na plasmanu u finale plej-ofa, a mi smo ovim ostvarili naš zacrtani cilj. Nadam se da će u finalu plej-ofa biti prostora da moja ekipa pokaže još bolje partije, i da ćemo namučiti Budvansku rivijeru, pogotovo što su malo oslabljeni odlaskom Šafranoviča u Milano. Međutim, Budvani imaju još dosta kvalitetnih igrača, koji su se čitavu sezonu spremali i igrali Ligu šampiona”, komentarisao je nakon meča trener Podgoričana Zoran Vukčević.

Prvi set je bio neizvjestan do 9:9, kada se Budućnost odlijepila serijom 5:0. Domaćin je nakon drugog tehničkog tajm-auta uspio da uhvati priključak na 15:17, ali su “plavi” sa dva uzastopna poena poveli 19:15 i rutinski priveli set kraju za 22 minuta igre.

U drugom dileme nije bilo, Budućnost je na startu povela 5:1, a do 11:5 je trener Studentskog centra Miloš Mitrović već iskoristio oba tajm-auta koji u nastavku seta nijesu ništa promijenili. Ovaj set je bio odlučen već na drugom obaveznom odmoru (16:9).

Treći set je bio najinteresantniji – domaćin je odlično počeo (4:0), Budućnost je izjednačila na 6:6, a nešto kasnije i prvi put povela (12:11). Nakon toga igralo se, praktično, poen za poen do 22:22, kada je Kažić osvojio poen iz prvog napada, dok je u sljedećoj akciji Hamzagić izblokirao Kuča za 24:22. Ječmenica je smanjio na 23:24, a tačku na ovaj meč stavio je servis greškom tehničar domaćih Radulović.

Finala serija plej-ofa, koja počinje 23. marta, igra se u tri dobijena meča, pri čemu se prvi meč i eventualna majstorica igraju u Budvi.

Studentski centar - Budućnost 0:3 (22:25, 13:25, 23:25)

Podgorica – Srednja Medicinska škola. Gledalaca: 200. Sudije: Beljkaš (Bar) i Kovačević (Podgorica). Poeni iz napada: Studentski centar 31, Budućnost 37,. Poeni iz bloka: Studentski centar 7, Budućnost 10. Poeni iz servisa: Studentski centar 2, Budućnost 6, Greške: Studentski centar 22, Budućnost 18.

Studentski centar: Tatar, Kuč 10, Josipović (libero), Ristić 10, Džankić, Bošković 1, Marković 1, Radulović, Milić 5, Ćuk, Ječmenica 6, Delić 7.

Budućnost: Vukašinović 1, Babić, Đuranović 7, Rašović (libero), Đukić 16, Bošković 4, Kažić 8, Vlahović, Hamzagić 13, A. Bojić, Radović 5, S. Bojić.