Budućnost poražena od Đerdapa

Izabranici Zorana Vukčevića su večeras poraženi od domačina turnira, novog srpskog prvoligaša Đerdapa sa 3:2 (16:25, 25:21, 25:20, 18:25, 15:12).
Ažurirano: 27.09.2011. 20:57h

Odbojkaši Budućnosti zauzeli su drugo mjesto na međunarodnom Memorijalu „Vojislav Nešić“ u Kladovu, sa bilansom od pobjede i dva poraza – izabranici Zorana Vukčevića su večeras poraženi od domačina turnira, novog srpskog prvoligaša Đerdapa (čiji je sportski direktor Mileta Adžić, nekadašnji direktor podgoričkog kluba) sa 3:2 (16:25, 25:21, 25:20, 18:25, 15:12).

Kao i u prva dva meča, starteri su bili tehničar Novoselac, korektor Hamzagić, primači servisa Đukić i Ristić, srednji blokeri Ječmenica i Radović, te libero Medojević.

„Pred kraj prvog seta, praktično, sam promijenio čitavu prvu postavu, dao šansu mlađim igračima sa klupe, a startere vratio samo u četvrtom setu. Rezultat nam nije bio važan, htio sam da mlađe igrače provjerim, da vidim koliko mogu, zbog zvaničnih mečeva, a i da odmorim one koji su igrali puno u protekla tri dana“, kazao je „Vijestima“ trener Budućnosti Vukčević.

Turnir je, inače, osvojila Crvena zvezda sa sve tri maksimalne pobjede.

Budućnost ostaje u Srbiji, a sjutra i prekosjutra će odigrati kontrolne mečeve sa Mladim radnikom i Ribnicom.