Budućnost prvi put u finalu, za trofej za Lukom Bar

Podgoričanke su u trećem setu povele 15:11, ali je Budva preokrenula na 20:18. Međutim, domaći sastav nije izdržao pritisak, Budućnost je to iskoristila i preokrenula za konačnih 3:0
73 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 02.03.2012. 19:17h

Odbojkašice Budućnosti Zetatrans prvi put će igrati u finalu Kupa Crne Gore – izabranice Vladimira Rackovića su u drugom polufinalu savladale Budvu 3:0 (25:8, 25:23, 25:22), pa će sjutra u finalu za trofej igrati protiv Luke Bar, koje su u prvom polufinalu bile bolje od Morače 3:1 (21:25, 25:19, 25:18, 25:15).

Kada je protivnika ostavila na osam poena u prvom setu, činilo se da će Budućnost ekspresno u finale. Međutim, izabranice Vladimira Rackovića su morale dobro da se pomuče u naredna dva seta. Budva je u drugom setu bila u igri do 23:23, kada je napravila servis grešku, a u sljedećem napadu je Budućnost realizovala kontru.

Podgoričanke su u trećem setu povele 15:11, ali je Budva preokrenula na 20:18. Međutim, domaći sastav Danila Bibina nije izdržao pritisak, Budućnost je to iskoristila i preokrenula za konačnih 3:0 (25:8, 25:23, 25:22).

Sa večerašnje utakmice u Budvi

Finale se igra sjutra u Budvi od 17 časova.

Budva - Budućnost Zetatrans 0:3 (8:25, 23:25, 22:25)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 500. Sudije: Predrag Beljkaš (Bar) i Vladimir Janjević (Podgorica). Poeni iz napada: Budva 20, Budućnost Zetatrans 38. Poeni iz bloka: Budva 3, Budućnost Zetatrans 2. Poeni iz servisa: Budva 4, Budućnost Zetatrans 6. Greške: Budva 29, Budućnost Zetatrans 26.

Budva: Kovijanić 7, Lučić, Ćirković, Đurović 1, Gigović, Mrvaljević 2, Kozur 4, Lalić 9, Božović 4, Marković, Vukadinović (libero).

Budućnost Zetatrans: Raičević (libero) 1, Škerović 8, Kamčeva, Janković, Bajić, Bojović 2, Đukić, Bečić, Peruničić 15, Rovčanin 5, Medojević 3, Vujadinović 12.