Budućnost uzvratila udarac Jedinstvu, sad je opet u igri za drugo mjesto

Izabranici Zorana Vukčevića su slavili večeras u Bijelom Polju sa 3:1, u derbiju 7. kola Prve lige.
Jedinstvo Bemax - Budućnost Capital Plaza, Foto: OSCG
Ažurirano: 11.02.2017. 20:14h

Odbojkaši Budućnosti Capital Plaze uzvratili su Jedinstvo Bemaxu, istom mjerom, za poraz u Podgorici - izabranici Zorana Vukčevića su slavili večeras u Bijelom Polju sa 3:1, u derbiju 7. kola Prve lige.

Ovom pobjedom, Podgoričani su se vratili u trku za drugo mjesto, jer su se sa Jedinstvom izjednačili po broju pobjeda (pet), ali Bjelopoljci imaju bod više, zahvaljujući dva osvojena seta iz meča sa Budvanskom rivijerom.

O drugom mjestu će, dakle, odlučivati novi dueli dva tima sa Budvanima...

Što se derbija tiče, kada su poveli 14:7 u prvom setu, činilo se da Jedinstvo uhvatilo zalet za novu pobjedu. Međutim, mladi sastav "plavih" se nije predavao, počeo je da koristi sve slabosti domaćina, pa je poveo 2:0 u setovima.

Jedinstvo se vratilo u trećem setu, dok je u četvrtom došlo do "raspada sistema" kod Bjelopoljaca, pa je Budućnost lako i ubjedljivo stigla do osvajanja četvrtog seta (u kojem je vodila i 23:10) i zasluženog trijumfa...

“Ušli smo u meč sa određenom dozom straha što je dovelo do velikog broja grešaka. Međutim, pokazali smo karakter i radili ono što najbolje znamo, preokrenuli i dobili set. Poslije tako dobijenog prvog seta ušli smo u drugi set sa mnogo više samopouzdanja, i držali koncentraciju od prvog do posljednjeg poena. U trećem setu su igrači Jedinstva odigrali sa mnogo više želje, iako smo se do kraja borili i stizali njihovu veliku prednost. Četvrti set je slika kako bi trebali izgledati u nastavku prvenstva. Od prvog do posljednjeg poena držali smo sve pod kontrolom i sigurnom igrom osvojili velika tri boda na izuzetno teškom gostovanju”, izjavio je korektor ekipe Budućnost Capital Plaza Goran Bošković.

Sedmu pobjedu upisao je šampion Budvanska rivijera, dok je Bar volej trijumfom u Nikšiću ne samo definitivno osigurao "fenjer" ekipi Sutjeske, koja još nije osvojila set, već je na tabeli preskočio i drugi nikšićki tim, Volej star.

Prva muška liga (7. kolo)

Budvanska rivijera – Volej star 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

Budva - Mediteranski sportski centar. Gledalaca: oko 50. Sudije: Branko Batizić i Jelena Mitrović(oboje iz Podgorice).

Budvanska rivijera: Zoranić, Mamedov, Marović, Kastratović, Lečić, Nikolić, Ivanović, Hurtado, Khilko, Carabali, Prušević, Lakčević, Dokić. Trener: Milan Marković.

Volej star: Vuković, Batrićević, Nikolić, Vojinović, Crnogorac, Đokić, Cebalović, Danilović, Papović. Trener: Branko Manojlović

Sutjeska – Bar volej 0:3 (19:25, 17:25, 20:25)

Nikšić - Dvorana: SC “Nikšić”. Gledalaca oko 50. Sudije: Milorad Delić i Sava Batizić (oba iz Podgorice)

Sutjeska: G. Nikolić, Taušan, Bjelica, Matković, D. Nikolić, J. Perošević, Vulić, V. Stojanović, Bojić, N. Perošević, Popović, D. Stojanović. Trener: Miodrag Perošević

Bar volej: Džarić, Jovančević, Pekić, D. Bilčić, Vujisić, S. Radević, Novović, Caković, J. Bilčić, Mi. Kosović, Sekulić, Žižić, N. Radević. Trener: Dragan Dobrković.

Jedinstvo Bemax – Budućnost Capital Plaza 1:3 (23:25, 23:25, 25:21, 14:25)

Bijelo Polje - Dvorana: SC Nikoljac. Gledalaca: oko 100. Sudije: Dragana Vučinić i Branimir Janjević (oboje iz Podgorice).

Jedinstvo Bemax: Kuburović, Đuretić, Delić, Dangubić, Pavićević, B. Bulatović, Rudić, I. Bulatović, Bugarin, Tomić, Magdelinić, Ćuk, Popović, Vukić. Trener: Darko Prebiračević.

Budućnost Capital Plaza: B. Vlahović, Bošković, Peruničić, N. Radović, Šćepanović, Tatar, I. Vlahović, Jelić, Vidić, B. Radović, Zvicer, Pavićević. Trener: Zoran Vukčević.

Tabela: Budvanska rivijera 20, Jedinstvo Bemax 16, Budućnost Bemax 15, Bar volej 7, Volej star 5, Sutjeska 0.