Budućnost Zetatrans dobila derbi protiv Morače

Šampion je u gradskom i derbiju kola savladao Morači 3:1 (25:17, 23:25, 25:12, 25:17). Morača je doživjela treći poraz.
Ažurirano: 22.12.2012. 22:34h

Odbojkašice Budućnost Zetatransa tek u devetom kolu izgubile su prvi set, ali su upisale i osmu pobjedu u prvenstvu (u jednom kolu su bile slobodne) - šampion je večeras u gradskom i derbiju kola savladao Moraču 3:1 (25:17, 23:25, 25:12, 25:17). Morača je doživjela treći poraz.

Morača je bolje krenula, povela 4:0 u prvom setu, ali je Budućnost serijom 8:0 preokrenula i uhvatila zalet za vođstvo od 1:0. Drugi set je odlučen u završnici, na 22:22 gošće su osvojile dva poena i osigurale izjednačenje.

U trećem setu dileme nije bilo, a u četvrtom je neizvjesnost trajala do 15:15, kada je Budućnost serijom 7:0 otklonila sve dileme.

Sjutra (17 časova) se sastaju Nikšić i Rudar.

U prva dva meča, u petak, Budva i Galeb su sa po 3:0 savladali Gimnazijalac, odnosno Herceg Novi.