Budvani sigurni protiv "studenata"

Iako su bili u sastavu, trener Veselin Vuković na ovom meču nije u igru uvodio tehničara Petkovića, primače servisa Čupković i Šafranoviča, i „srednjaka“ Jurišića.
Ažurirano: 12.02.2011. 20:19h

Odbojkaši Budvanske rivijere upisali su i 12. prvenstvenu pobjedu – Budvani su večeras u Podgorici savladali Studentski centar 3:0 (25:15, 25:15, 25:19), u posljednjoj utakmici 13. kola Prve muške lige.

Iako su bili u sastavu, trener Veselin Vuković na ovom meču nije u igru uvodio tehničara Petkovića, primače servisa Čupković i Šafranoviča, i „srednjaka“ Jurišića. U Budvi su ostali srednji bloker Marković (zbog bolesti), libero Škorc i Kubanac Poej, koji nema pravo nastupa u domaćem prvenstvu, s obzirom da je stigao po završetku prelaznog roka.

Skoro čitav meč protiv domaćina odigrala je postava tehničar Dabović, korektor Renovica, srednji blokeri Musabegović i Gojko Ćuk, primači Ćaćić i Božidar Ćuk, te libero Papović. Sredinom drugog seta Božidara Ćuka je zamijenio Radunović.

U meču neravnopravnih rivala, izabranici Miloša Mitrovića su u prvom setu držali priključak do 9:9, dok su u drugom i trećem setu gosti dominirali od početka do kraja.

Uoči meča minutom ćutanja odata je pošta tragično nastradalom bivšeg igraču Budućnosti, Studenskog centra i Danilovgrada Radu Vučkoviću.

U drugom meču današnjeg programa, Jedinstvo je u Bijelom Polju savladalo Galeb 3:0 (25:11, 25:18, 25:17). To je peta pobjeda Jedinstva, a 11. poraz Barana.

Juče, Budućnost je rutinski savladala Sutjesku 3:0 (25:9, 25:14, 25:21).

U utorak se u Mediteranskom sportskom centru igra zaostali meč 12. kola između Budvanske rivijere i Budućnosti.