Budvanska rivijera bolja od Levskog

Izabranici Siniše Reljića su večeras u prvom meču turnira savladali bugarski Levski 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:23), nakon tačno 100 minuta igre
54 pregleda 0 komentar(a)
Memorijal Žarko Petrović, Foto: Okvojvodina.org
Ažurirano: 11.10.2013. 22:26h

Odbojkaši Budvanske rivijere pobjedom su startovali na međunarodnom "Memorijalu Žarko Petrović" u Novom Sadu - izabranici Siniše Reljića su večeras u prvom meču turnira savladali bugarski Levski 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:23), nakon tačno 100 minuta igre.

Starteri za Budvane su bili tehničar Marko Falaski, korektor Aleksandar Minić, primači Vojin Ćaćić i Marko Bojić, srednji blokeri Milan Marković i Luka Šuljagić, te libero Ivan Rašović.

Ivan Ječmenica je u trećem i četvrtom setu zamijenio kapitena Markovića, tehničar Marko Vujović je u igri ulazio u trećem, a primač Aleksandar Milivovjević u četvrtom.

Jedino nijesu igrali korektor Slobodan Bojić i drugi libero Ljubomir Popović.

Crnogorski šampion je bio bolji u svim elementima, počev od prijema servisa (53 posto pozitivni, 37 idealni - Levski 44 (30)), preko bloka (12-10), servisa (asovi 10-7), do realizacije napada (52 - 46 posto).

Minić je sa 20 poena (58 posto realizacije napada) najbolji poenter Budvana, Marko Bojić je dodao 15, Ćaćić (imao je najbolji prijem na meču) 13, Šuljagić 9, Falaski 6, Ječmenica i Marković po 4, te Milivojević 1.

U ekipi Levskog, najbolji poenter bio je Simeon Aleksandrov sa 18 poena.

U drugom meču prvog dana turnira, domaćin Vojvodina je savladala bugarsku Dobruđu 3:1 (25:23, 19:25, 25:21, 25:16).

Budvani u subotu od 17 časova igra protiv Dobruđe, dok se dva sata kasnije sastaju Vojvodina i Levski.