Budvanska rivijera lako do finala, Volej star izborio majstoricu protiv Budućnosti

Finalna serija plej-ofa, do tri pobjede, počinje 4. aprila. Budvanska rivijera će biti domaćin prvog meča.
OK Budvanska rivijera, Foto: Odbojkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 25.03.2015. 19:59h

Sa dvije maksimalne pobjede protiv Jedinstva, odbojkaši Budvanske rivijere su očekivano lako izborili plasman u finale plej-ofa.

Budvani su večeras slavili 3:0, i sada čekaju rivala u borbi za titulu.

A rival crnogorskom šampionu u finalu biće poznat nakon majstorice između Volej stara i Budućnosti.

Nikšićani su, naime, večeras slavili 3:0 protiv Podgoričana i sa kamatom se revanširali Budućnosti za poraz u prvom meču u "Morači" (3:1).

Budućnost je u sva tri seta dobro počinjala, ali i loše završavala. U prvom su gosti vodili na prvom tehničkom tajm-autu sa 8:4, ali je Volej star imao prednost na drugom sa 16:15, i onda serijom 9:0 poveo 1:0.

U drugom setu je Budućnost odlično krenula, povela 5:0, imala prednost i na prvom obaveznom tajm-autu (8:6), ali se opet razigrao nikšićki sastav koji je na 18:13 prelomio set.

U trećem setu su "plavi" vodili 8:5 na prvom tehničkom tajm-autu, Volej star je brzo izjednačio na 8:8, a onda stigao i do 20:15. Budućnost je u finišu uspjela na priprijeti na 23:22, ali je domaći tim sa dva uzastopna poena stavio tačku na ovaj meč.

To je drugi put da Volej star ove sezone savlada Budućnost, u četiri meča, pa će majstorica u subotu u Podgorici i definitivno pokazati ko je bolji.

Ako Volej star dobije, Budućnost će ispisati najgoru stranicu klupske istorije, s obzirom na to da je u ovoj sezoni već izostala iz finala Kupa.

Sa druge strane, nikšićki tim je igrao finale Kupa i ima istorijsku šansu i za finale plej-ofa.

Finalna serija plej-ofa, do tri pobjede, počinje 4. aprila, a sasvim izvjesno biće gotova 11. aprila, nakon trećeg duela.

Budvanska rivijera će biti domaćin prvog meča.

Jedinstvo – Budvanska rivijera 0:3 (14:25, 11:25, 16:25)

Bijelo Polje – Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: oko 150. Sudije: Predrag Beljkaš (Bar) i Petar Jocović (Podgorica).

Jedinstvo: Medojević, Magdelinić, Radović, Rakočević, Popović (libero), Grbović, Pavićević, B. Bulatović, Rudić, Tomić, L. Bulatović, Grbović.

Budvanska rivijera: Kastratović, Krsmanović, Rašović, Lakčević (libero), Ivković, Petrović, Marović, Ivanović, Ječmenica, Lečić.

Volej star – Budućnost 3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

Nikšić – Dvorana: SC “Nikšić”. Gledalaca: 200. Sudije: Slobodan Kovačević i Branko Batizić (obojica iz Podgorice).

Volej star: Nikolić, Banićević, Matković, Đurović, Novović, Crnogorac, Bajović, Cebalović, Marojević, Božović (libero 2), Ivanišević (libero 1).

Budućnost: Tatar, Šćepanović, N. Radović, Zvicer, Peruničić, N. Vidić, Bošković, Vlahović (libero), Jelić 1, A. Vidić, B. Radović, Strugar.