Budvanska rivijera nemoćna protiv Lokomotive

Izabranici Siniše Reljića nijesu iskoristili činjenicu da su gosti u ovom meču nastupili sa kombinovanim timom.
2 komentar(a)
Ažurirano: 24.10.2012. 17:54h

Odbojkaši Budvanske rivijere porazom su startovali u Ligi šampiona – Budvani su večeras poraženi na svom terenu od ruske Lokomotive 3:0 (25:18, 26:24, 25:23), u utakmici prvog kola grupe B.

Znali su da je Lokomotiva prvi favorit u grupi, da će biti jako teško iznenaditi trećeplasiranu ekipu prošle sezone u super jakom ruskom prvenstvu.

Kada su, međutim, čuli da su Rusi u Budvu doputovali sa samo dvojicom startera (libero Golubjev i srednji bloker Gutsaljuk) i bez prvog trenera Andreja Voronkova, pojavila se nada.

Ipak, Budvanska rivijera nije uspjela da napravi iznenađenje, i pored toga što su gosti, kako nam je potvrdio pomoćni trener Lokomotive, Italijan Klaudio Rifeli, prvi put igrali u večerašnjem sastavu, sa trojicom mladih igrača koji nastupaju za drugi tim u drugoj ruskoj ligi i dvojicom rezervista u ekipi.

Interesantno, tokom tri seta gosti nijesu izvršili nijednu izmjenu (što je prava rijetkost, posebno na ovom nivou), i na kraju su došli do maksimalne pobjede za 80 minuta igre, iako su Budvani u drugom i trećem setu pošteno namučili Ruse.

Očigledno je, međutim, da našem šampionu, u nedostatku jake lige i kvalitetnih pripremnih utakmica, fali rutina i uigranost.

U nastavku Lige šampiona, u mečevima sa Berlinom i Češkim Budejovicama vidjeće se da li Budvani imaju kvalitet za drugu rundu, koja je velika želja...

"Lokomotiva je treća ekipa ruskog prvenstva, i njihova druga ekipa je približna prvom timu, tako da nije ni bitno ko je došao. Mi smo se spremali za prvu ekipu, ali ne možemo da tražimo neki alibi što su promijenili ekipu, i da je to razlog što nijesmo mogli da igramo kako treba. Najviše smo podbacili na servisu, pogotovo u prvom setu, a palo nam je u polje i nekoliko glupih lopti koje smo morali da uhvatimo i realizujemo. Da smo prvi set preokrenuli, pretpostavljam da bi meč išao u drugom toku. U svakom setu smo bili blizu, imali smo, čak, i kontru na 19:15 u drugom setu. Ali dobro, okrećemo se Češkim Budejovicama, pa ćemo vidjeti šta dalje", kazao je “Vijestima” Vojin Ćaćić, primač servisa Budvana.

Prvi poen na meču osvojili su gosti, ali je Budvanska rivijera prva stekla dva poena prednosti na 5:3. To vođstvo je, međutim, vrlo kratko trajalo. Rusi su počeli sve jače da serviraju, čime su i te kako udaljili napad domaćih od mreže.

Serijom 3:0, Lokomotiva je povela 6:5, a do drugog tehničkog tajm-auta (16:13) je imala od jednog do tri poena prednosti. Kontrom Venoa, koji juče nije opravdao svoj pedigre, Budvani su prišli na 16:17, ali su gosti serijom 5:0 otklonili sve dileme.

Drugi set je bio najveća šansa Budvana. Do 14:14 je trajala rezultatska klackalica, a onda su Budvani osvojili tri uzastopna poena (Dukić, Veno, greška Gutsaljuka), a novom kontrom Venoa su stigli i do velikih 19:15.

Međutim, ta prednost nije bila dovoljna za izjednačenje, jer su gosti serijom odličnih servisa uspjeli da se izjednače na 21:21. Domaćin je posljednji put u ovom setu vodio na 23:22, ali su Rusi prvi došli do set lopte na 24:23.

Marković je gostima anulirao tu priliku, ali je korektor Filip Voronkov donio novu šansu za vođstvo od 2:0 u setovima, a taj rezultat poklonio im je Veno, pogodivši mrežu, u želji da lošu loptu samo prebaci preko.

Tu je meč i prelomljen, jer su gosti u trećem setu vodili od početka do kraja, najviše do četiri poena (17:13).

Istina, Rivijera je u finišu uspjela da uhvati priključak, nakon promjena Reljića (Maksimović je zamijenio povrijeđenog Markovića, dok su Vujović i Ćuk zauzeli mjesta Petkovića i Dukića), i izjednačili na 19:19.

Do 22:22 se igralo poen za poen, da bi nakon servis greške Šuljagića gosti došli do presudnih 24:22, kada je Mahortov izblokirao Ćuka...

U drugom meču ove grupe, sjutra veče (19.30 časova) Berlin dočekuje Češke Budejovice.

Budvanska rivijera u drugom kolu, 30. oktobra, gostuje Češkim Budejovicama.

Budvanska rivijera – Lokomotiva 0:3 (18:25, 24:26, 23:25)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 700. Sudije: Gril (Slovenija) i Dikmentepe (Turska). Poeni iz napada: Budvanska rivijera 34, Lokomotiva 39. Poeni iz bloka: Budvanska rivijera 4, Lokomotiva 8. Poeni iz servisa: Budvanska rivijera 2, Lokomotiva 5. Greške: Budvanska rivijera 25, Lokomotiva 25.

Budvanska rivijera: Ćaćić 9, Papović (libero), Ćuk 2, Petković, Dukić 4, Rašović (libero), Vujović, Veno 13, Milić, Šuljagić 5, Maksimović 3, Marković 4.

Lokomotiva: Zubkov, Mahortov 9, Samelvuo 7, Voronkov 17, Osipov, Tajuruski, Žilin 15, Golubjev (libero), Glivenko, Gucaljuk 4, Sidenko (libero).