Budvanska rivijera opet šampion!

Tim Ivana Joksimovića je u 4. utakmici finala plej-ofa savladao Budućnost sa 3:1 (26:24, 25:18, 20:25, 25:) i slavio 3:1 u seriji
63 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 29.03.2012. 18:23h

Nakon Kupa, ni titula nije promijenila vlasnika – Budvanska rivijera je četvrti put uzastopno šampion Crne Gore, nakon što je u neočekivano uzbudljivoj finalnoj seriji plej-ofa savladala Budućnost 3:1. Tradicija je nastavljena, pa je pobjednik u trećem meču finala na kraju bio šampion.

Prethodni meč u Budvi je, vjerovatno, i bio presudan, jer su Podgoričani tada propustili veliku priliku za brejk. Kao u trećem meču, i večeras je ponovo ključnu ulogu odigrao Vojin Ćaćić. Budućnost je u prvom setu vodila 24:21, imala tri set lopte, ali je nakon 22. poena Budvana (osvojio ga je Raič) na servis došao primač servisa gostiju.

Prvo je asom smanjio na 23:24, potom je odličnim servisom udaljio prijem domaćih i natjerao Đukića na grešku, da bi potom sa nova dva jaka servisa omogućio svojoj ekipi još dva poena. Prvi je osvojio Čedić na bloku (zaustavio je Đukića), a drugi u kontri tehničar Dabović za vođstvo od 1:0 u setovima. To je i presudilo meč, iako je Budućnost u trećem setu produžila neizvjesnost...

"Čestitam mojoj ekipi na osvojenom trofeju. Mislim da je bilo jako teško, Budućnost je podigla nivo igre u odnosu na prethodne utakmice. Možda i nijesmo očekivali ovako tešku finalnu seriju, ali je na kraju sve dobro ispalo za nas. Zato samo možemo da budemo zadovoljni", rekao je nakon meča kapiten Budvana Milan Marković.

Bez obzira na ispušten prvi set, Budućnost je i u drugom bila u igri do 16:16. Onda je Raič donio Budvanima vođstvo od 17:16, da bi u sljedećoj akciji Marković uzeo as, uz burne proteste trenera domaćih Zorana Vukčevića, koji je smatrao da je lopta bila u autu. Vukčević i čitava ekipa su još burnije reagovali u narednom poenu, nakon smeča Hamzagića, kada je lopta otišla u aut. Domaćini su smatrali da je lopta u tom letu dotakla nekoga od budvanskih igrača, ali su sudije ostale neumoljive. Nakon 16:19, Podgoričani nijesu mogli više u tom setu i Budvani su rutinski stigli do 25. poena.

Kada je očekivalo da će priča biti gotova u tri seta, Podgoričani su smogli snage da se vrate u meč u trećem setu, iako su igrali bez bolesnog Radovića, dok je Hamzagić nastupio sa visokom temperaturom, nekoliko sati pošto je primio infuziju. Budućnost je vrlo brzo otišla na 9:4, na drugom tehničkom tajm-autu je imala četiri poena prednosti (16:12), a na 21:16 je definitivno riješila dileme.

U četvrtom setu izabranici Ivana Joksimovića nijesu dozvolili poratak domaćina, od samog starta su krenuli jako i sigurno, i u četvrtom setu rivalu prepustili svega četiri poena. Ipak, do 14:14 je vladala neizvjesnost, a onda su gosti sa četiri uzastopna poena uhvatili zalet za titulu...

"Mislim da je čitava utakmica nakon prvog seta dobila drugi tok. Da smo osvojili prvi set, atmosfera bi bila potpuno drugačija u nastavku utakmice. Kasnije smo pokušali da se vratimo, ali je Budvanska rivijera mnogo iskusnija od nas, i nije nam to dozvolila. Mi smo pružili maksimum, sa dva posljednja treninga su izostali Radović i Hamzagić, koji je igrao pod temperaturom. Možemo samo da žalimo za trećom utakmicom, u Budvi, osim za trećim setom, koji je, mislim, sve odlučio", kazao je Marko Đuranović, kapiten Budućnosti.

Kapitenu Budvana Milanu Markoviću pehar je uručio Dragoslav Minić, član predsjedništva Odbojkaškog saveza Crne Gore.

Joksimović: Nadam se da ćemo nastaviti dominaciju

Ivan Joksimović, trener Budvanske rivijere: Velika pobjeda kojom smo odbranili ono što je klub zacrtao kao cilj uoči početka sezone, a to je dupla kruna. Večeras smo, smatram, igrali fantastično, najbolje u ovoj finalnoj seriji. Čestitam Budućnosti na stvarno jakom otporu tokom čitavog finala, a naše međusobne igre su, konačno, pozvale publiku da za odbojkaške prilike u većem broju dođe u dvoranu. Čestitam i mojim igračima na uspješnoj sezoni, na predanom radu i svemu što su postigli. Nadam se da ovo nije kraj, nadam se da će Budvanska rivijera nastaviti dominaciju kao i svih proteklih godina.

Zoran Vukčević: trener Budućnosti: Čestitam Budvanskoj rivijeri na osvojenoj tituli. Nadam se da smo ispunili obećanje uoči finalne serije, da ćemo odigrati najbolje što možemo, i pokušati da iznenadimo favorita. Moram da budem zadovoljan igrom mojih momaka, njihovom željom, pa i prikazanim kvalitetom. U određenim situacijama falilo je malo više iskustva. Sve u svemu, mogu da budem zadovoljan, jer nam prije finala Kupa i finala plej-ofa odbojkaška javnost u Crnoj Gori nije davala ni ovoliko šansi koliko je završena finalna serija. Nadam se da je publika u dvorani, večeras u malo većem broju, uživala, kao i ona pored malih ekrana, i da će zapamtiti ove momke koji su igrali u dresu Budućnosti i da će se u budućnosti o njima slušati još dosta lijepih stvari.

Budućnost - Budvanska rivijera 1:3 (24:26, 18:25, 25:20, 22:25)

Budva – Dvorana "Morača". Gledalaca: oko 500. Sudije: Kovačević (Podgorica) i Simonovska (Bar). Poeni iz napada: Budućnost 46, Budvanska rivijera 50. Poeni iz bloka: Budućnost 12, Budvanska rivijera 9. Poeni iz servisa: Budućnost 6, Budvanska rivijera 6. Servis greške: Budućnost 15, Budvanska rivijera 16. Greške: Budućnost 16, Budvanska rivijera 9.

Budućnost: Vukašinović, Babić, Đuranović 7, Medojević (libero), Ristić 15, Đukić 13, Bošković 1, Novoselac, Ječmenica 2, Hamzagić 26, Bojić, Strugar.

Budvanska rivijera: Ćaćić 10, Papović, Jevtović, Ćuk 6, Radonić, Raič 25, Rašović (libero), Stevanović 5, Dabović 9, Čedić 1, Marković 8.