Crna Gora ima šampionku u boksu: Bojana zlatna na prvenstvu Evrope

124 pregleda 3 komentar(a)
bojana gojković, Foto: BK Budva
Ažurirano: 16.10.2018. 10:31h

Crnogorska bokserka Bojana Gojković osvojila je zlatnu medalju na juniorskom prvenstvu Evrope u ruskom gradu Anapa.

Gojković je danas u finalnom meču kategorije do 50 kilograma pobijedila Italijanku Elen Luciju Ajari 4:1.

Članica Budve na putu do finala eliminisala je Španjolke Nikol Nuoz Salkado i Viktoriju Silke iz Letonije.

Gojković je osvojila prvu medalju u istoriji crnogorskog ženskog boksa.

To je drugo zlatno odličje za crnogorski boks, nakon Ratka Draškovića koji je bio zlatni prije 36 godina u finskom Tampereu.

Uspješan šampionat u Anapi upotpunio je Petar Liješević, koji je osvojio bronzanu medalju u kategoriji do 70 kilograma.

Crna Gora u mlađim kategorijama, osim dvije zlatne, ima pet bronzanih odličja.

Bronzani su 1976. u Izmiru bili Miodrag Perunović, Slobodan Radulović i Dejan Marović, dok je Milovan Sekulović na pobjedničkom postolju bio 2016. u Kapošvaru.

Liješević je na putu do medalje eliminisao Moldavca Valerija Razmeritua, Litvanca Gelmiusa Adomkeviciusa i Rumuna Stefana Roberta Safera, a u meču za finale izgubio je od domaćeg boksera, Ramazana Dadajeva.