Crna Gora ispustila pobjedu protiv Slovačke

153 pregleda 0 komentar(a)
Ragbi Crna Gora - Slovačka, Foto: G. K.
Ažurirano: 14.05.2017. 16:54h

Crnogorska ragbi repezentacija ispustila je pobjedu protiv Slovačke u prvoj utakmici Kupa evropskih nacije.

Naš tim je vodio u većem dijelu meča, ali je u posljednjih šest minuta primio tri eseja i pretvaranje za poraz od 32:20.

Utakmica je odigrana na stadionu Arsenala u Tivtu pred 200 gledalaca.

Crna Gora je došla u vođstvo već u trećem minutu esejom Marka Andrić za 5:0, a drugi esej za 10:0 u 6. dao je Dušan Vučićević.

Domaćini su bili ubjedljivi i u narednih 20 minuta i imali inicijativu, ali nisu uspjeli da dodatno povećaju razliku.

Slovaci koriste jednu nepažnju odbrane i u 25. minutu esejom smanjuju razliku na 10:5, a za tri minuta i uspješnim udarcem iz kazne na 10:8.

Esejom Damjana Čelebića Crna Gora ponovo povećava razliku na 15:8, međutim i posljednjem napadu u prvom poluvremenu Slovaci postižu esej i pretvaranje i izjednačuju rezultat na 15:15.

U drugom poluvremenu Crna Gora je ponovo dobro krenula, ali je u 52. minutu zbog povrede zamijjenjen jedan od najboljih crnogorskih igrača Mirko Garčević.

U 53. minutu esejom Dušana Vučićevića domaćini dolaze novog vođstva od 20:15.

Narednih 20 minuta uslijedila je žestoka borba obje ekipe za svaki metar terena, u kojoj je zbog povreda nekoliko crnogorskih igrača zamjenjeno što je značajno uticalo na nastavak igre.

Nakon dugog slovačkog napada i borbe na samoj esej liniji, sudija u 75. minutu za goste svira kazneni esej za novo izjednačenje od 20:20.

Domaćini nisu iskoristili priliku u sljedećem napadu. Slovaci zatim na samom kraju meča u 78. i 80. postižu dva eseja i pretvaranje za konačnih 20:32.

Evropski kup nacija se nastavlja u srijedu kada se u Tivtu sastaju Bugarska i Slovačka, a Crna Gora naredni meč igra u subotu protiv Bugara.