Crna Gora pobijedila Kineski Tajpeh i preuzela prvo mjesto

78 pregleda 1 komentar(a)
Odbojkaši Crne Gore, Foto: Fivb.ch
Ažurirano: 03.06.2017. 20:04h

Crnogorski odbojkaši upisali su i drugu pobjedu u ovogodišnjoj Svjetskoj ligi - izabranici Veljka Bašića savladali smo Kineski Tajpeh 3:1 (25:22, 25:14, 22:25, 26:24), u drugom kolu turnira u Bijelom Polju.

Crna Gora se, tako, nakon drugog kola nalazi na željenom prvom mjestu, koje vodi na finalni turnir treće divizije. Do cilja, međutim, fale još četiri kola, odnosno drugi turnir u Tunisu...

Iako umorni od duela sa Tunisom (3:2), „crveni” su uspjeli da ostvare željeni trijumf i zadrže maksimalan učinak do sada.

Naša selekcija je u prvom setu vodila 17:13, ali je Kineski Tajpeh u finišu preokrenuo na 21:20. Ipak, sa tri uzastopna poena, Crna Gora je prelomila ovaj set. U drugom dileme nije bilo od prvog do posljednjem poena, već na drugom tehničkom tajm-autu (16:10) je sve bilo jasno, a Crna Gora je vodila i 24:12.

U trećem setu je, međutim, došlo do pada, a set je odlučen u finišu, kod 22:22, kada su gosti osvojili tri poena u nizu i vratili neizvjesnost ovog duelu.

Crna Gora je od početka četvrtog seta kontrolisala rezultat, vodila je 4:0, 16:13, 20:15, 23:19 i dvije meč lopte na 24:22. Međutim, Azijati se nisu predavali pa su izjednačili na 24:24. Tada je na scenu stupio Miloš Ćulafić, naš najbolji igrač u ovogodišnjim akcijama - prvo je realizovao prvi napad, a onda je as servisom donio pobjedu.

"Dobar meč, iako nas je malo stigao umor, što se moglo vidjeti. Igrali smo sa protivnikom koji ima drugačiji stil igre, sa dosta tempa, brze igre, zna dobro da se brani. Međutim, na kraju smo pobijedili, zadovoljni smo. Probaćemo da se odmorimo i upišemo i treću pobjedu", rekao je Ćulafić.

Naši odbojkaši sjutra veče (20) sati igraju sa Estonijom, od koje su nedavno poraženi 3:0 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Estonija je u drugom kolu poražena od Tunisa sa 3:1 (18:25, 25:17, 25:21, 25:21).

Crna Gora - Kineski Tajpeh 3:1 (25:22, 25:14, 22:25, 26:24)

Bijelo Polje - Dvorana: „Nikoljac”. Gledalaca: 200. Sudije: Iglesias (Kuba) i Adler (Mađarska). Poeni iz napada: Crna Gora 44, Kineski Tajpeh 52. Poeni iz bloka: Crna Gora 15, Kineski Tajpeh 10. Poeni iz servisa: Crna Gora 6, Kineski Tajpeh 1. Greške: Crna Gora 22, Kineski Tajpeh 33.

Crna Gora: Minić, Dabović 3, Babić 12, G. Ćuk 3, Radonić, Lakčević (libero 1), Bojić 10, Radunović, B. Ćuk 18, Milić, Vukašinović, Ječmenica 4, Ćulafić 15, Popović (libero 2).

Kineski Tajpeh: K. Lin, Ho. Liu 14, Li, Tung, Tai, Hu. Liu 8, Čang, Jen, Vu 4, Ji. Lin 8, Ksu 5, Huang 22, Čen 2.