Crna Gora preko Francuske do četvrtfinala

Predrag Jokić, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 16.01.2016. 17:35h

Crna Gora je očekivano odradila meč sa Francuskom, opravdala ulogu favorita u osmini finala, i sada čeka rivala u četvrtfinalu.

Ime narednog protivnika još nije zvanično, ali se praktično već zna - to će biti Italija, koja do duela sa timom Vladimira Gojkovića samo treba da sjutra savlada skromnu Tursku (9.30 časova).

Naši vaterpolisti su trijumfovali protiv Francuske rezultatom 11:6 i tako napravili finu uvertiru za najvažniji meč na turniru, a protiv "trikolora" pobjeda nijednom nije dovedena u pitanje.

"Iako smo bili favoriti, ovo je meč na ispadanje i igrači su to shvatili ozbiljno. Prišli smo utakmici na pravi način, pogotovo u odbrani koja je bila na pravom nivou i držala je utakmicu. Mogli smo u određenim momentima da imamo bolja rješenja u napadu, bilo je nekoliko netačnih dodavanja kad smo bili u nekim zicer pozicijama. Ali, važno je da smo bili motivisani, odigrali dobru utakmicu i sada imamo dosta vremena da se pripremimo za četvrtfinale", rekao je Gojković.

Protiv Francuza je kvalitet isplivao već u prvoj četvrtini kada je Crna Gora na krilima Aleksandra Radovića i Nikole Vukčevića stvorila tri gola prednosti (3:0, pa 6:3). Kasnije je u prilično visokom ritmu održavala i uvećala razliku.

Vukčević je postigao četiri gola za "ajkule", Radović je upisao tri (sve u prvom poluvremenu), a po jedan su postigli Darko i Draško Brguljan, Nikola Janović i Aleksandar Ivović.

Ono što je poznato je da će naši vaterpolisti imati dan više za odmor od Italije - četvrtfinale se igra tek u utorak od 18.45.

"Mislim da nam to prija u ovom momentu. Ima još nekoliko stvari koje možemo da popravimo. Italija je do sada, uz Srbiju, pokazala da je u najboljoj formi. Ali, mislim da i mi podižemo nivo igre. To je meč četvrtfinala, veliki okršaj na eliminaciju i donosi veliki ulog. Nadam se da ćemo se na pravi način pripremiti, a sigurno da imamo kvalitet da to odradimo na način koji želimo", kazao je Gojković.

Sve je, dakle, sada u znaku te utakmice sa Italijanima, koja će i otkloniti dilemu da li Crna Gora ide do kraja na EP ili će se suočiti s još jednom bolnom eliminacijom u četvrtfinalu.

Crna Gora - Francuska 11:6 (6:3, 1:0, 2:1, 2:2)

Beograd - Bazen u Areni. Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Putniković (Srbija), Igrač više: Crna Gora 9 (5), Francuska 7 (3), Peterci: Crna Gora 1 (1).

Crna Gora: Šćepanović (šest odbrana), Dr. Brguljan, Pasković, Petrović, Da. Brguljan 1, Radović 3, M. Janović, N. Janović 1, Ivović 1, Mišić, Vukčević 4, Jokić, Lazović (jedna odbrana).

Francuska: Garso (osam odbrana), Sodadje, Kovačević, Kac, Bleri, Simon, Kruzija 2, Izdinski, Marzuki 2, Laverzan, Tomašević, Kamarasa 2, Moriam.

TOK MEČA

Kraj utakmice. Crna Gora je u četvrtfinalu.

Tajm-aut Francuza na tačno 30 sekundi do kraja utakmice.

11:6 - Draško Brguljan poentira u napadu s igračem više (0.30).

10:6 - Kamarasa je pogodio u napadu s igračem više (2.06).

10:5 - Vukčević siguran u napadu s igračem više (3.37).

Isključen je Kruzija. Tajm-aut Gojkovića (3.54 do kraja).

Francuzi nisu ni šutnuli u trenutku kada su imali igrača više u vodi.

9:5 - Kruzija je pogodio iz kontranapada (6.04).

Naši vaterpolisti nisu iskoristili napad s igračem više.

Prvi napad u posljednjih osam minuta ima Crna Gora.

Kraj treće četvrtine.

Tajm-aut Gojkovića na 58 sekundi do kraja.

9:4 - Nikola Janović je iskoristio peterac (1.36).

Peterac je iznudio Nikola Janović.

Crna Gora se odbranila, Francuzi nisu ni šutnuli na gol u napadu s igračem više.

Tajm-aut francuskog selektora.

Isključen je Petrović.

8:4 - Vukčević je iskoristio zicer na pas Mlađana Janovića (5.08).

7:4 - Marzuki je pogodio (6.06).

Naši nisu iskoristili napad s igračem više, a onda su se odbranili.

Počelo je drugo poluvrijeme. Kao i u prethodne dvije četvrtine, prvi napad ima Crna Gora.

Aleksandar Radović predvodi "ajkule" na putu ka četvrtfinalu, postigao je tri gola, dva puta se upisao Nikola Vukčević, a po jednom Darko Brguljan i Aleksandar Ivović.

Kraj prvog poluvremena - naši vaterpolisti imaju četiri gola prednosti - 7:3.

Sada tajm-aut "trikolora" na minut i devet sekundi do kraja poluvremena.

Draško, pa Darko Brguljan nisu pronašli put do mreže Francuske.

Jokić je promašio šansu s dva metra u napadu s igračem više.

Crna Gora se opet lako odbranila.

Petrović je pogodio stativu.

7:3 - Radović u napadu s igračem više (4.52).

Tajm-aut Gojkovića. Crna Gora će imati napad s igračem više.

Petrović je isključen, ali je Draško Brguljan spriječio napad Francuza.

Isključen je Mlađan Janović, ali je Šćepanović zaustavio Kamarasu.

Prvi napad u drugoj dionici ima Crna Gora.

Francuzi nisu iskoristili napad s igračem više na kraju prve četvrtine.

6:3 - Vukčević vraća tri gola prednosti (0.26).

5:3 - Darko Brguljan se upisao s igračem više (1.56).

4:3 - Marzuki je smanjio minus Francuske u napadu s igračem više (2.19).

Pasković je sada isključen, a Francuzi su tražili tajm-aut.

4:2 - Kruzija je pogodio s igračem više (3.31).

Isključen je Ivović.

4:1 - opet Radović, za sigurna tri gola prednosti (4.06).

3:1 - Radović (5.28). Odličan početak "ajkula" u napadu.

2:1 - Kamarasa (6.11).

2:0 - Vukčević je pogodio u napadu s igračem više (6.38).

1:0 - Ivović je postigao prvi gol na meču (7.30).

Utakmica je počela, Crna Gora ima prvi napad.

Crnogorski vaterpolisti su već okrenuti četvrtfinalnom duelu protiv Italije na Evropskom prvenstvu, a da bi do te utakmice uopšte došlo "ajkule" prvo moraju da savladaju Francusku.

Dileme nema, naš nacionalni tim je favorit u osmini finala protiv "trikolora", koji su u grupi izgubili sa 15 razlike od Hrvatske (20:5), ali onda dokazali da posjeduju kvalitet protiv Srbije koju su mučili dvije i po četvrtine.

Duel u Kombank areni počinje u 17.15.

Prvi četvrtfinalista je Španija, koja je jutros lako izašla na kraj sa Maltom (14:3).

Nakon utakmice Crna Gora - Francuska sastaju se Srbija i Slovačka, a potom i Hrvatska - Holandija.

Sjutrašnji parovi su: Italija - Turska, Mađarska - Gruzija, Rumunija - Grčka, Rusija - Njemačka.