Crna Gora tek šesta sa 59,5 bodova iza Luksemburga - Vijesti.me
ATLETIKA: EKIPNO EVROPSKO PRVENSTVO TREĆE KVALITATIVNE GRUPE

Crna Gora tek šesta sa 59,5 bodova iza Luksemburga

Tinejdžerka iz mojkovačkog AK Tara Ana Bošković bila je treća sa ličnim rekordom u bacanju koplja (41,51 m)

Ana Bošković
Ana Bošković (Foto: ASCG)

Atletska reprezentacija Crne Gore zauzima šesto mjesto nakon prvog takmičarskog dana na ekipnom prvenstvu Evrope – treća grupa na Malti. Crnogorski atletičari, koji su danas postavili dva lična rekorda, prvi takmičarski dan završili su sa 113,5 bodova.

Najznačajniji doprinos dale su Slađana Perunović i Kristina Rakočević pobjedama u trci na tri hiljade metara, odnosno bacanju diska.

Perunović je u trci na tri hiljade metara trijumfovala sa rezultatom devet minuta, 46 sekundi i 64 stotinke. Rakočević je do pobjede u bacanju diska došla hicem od 55,09 metara.

Kao trećeplasirani nastup su završili Tomaš Đurović u bacanju kugle (18.48), Ana Bošković u bacanju koplja sa ličnim rekordom (41, 51) i muška šrafeta 4x100 u sastavu Kristijan Subotić, Srđan Marić, Emir Ćatović i Milan Nikolić (42,35), dok su četvrtoplasirani bili Borko Poznanović u bacanju kladiva (42,15), Kristina Dubak u trci na 100 metara (12,59) i ženska štafeta 4x100 Kristina Dubak, Aleksandra Furtula ,Sara Ratknić i Marija Kontić (49,25).

Na petom mjestu završili su Ljiljana Matović u troskoku (11,47) i Srđan Marić u trci na 400 metara (49,67), dok je šesto mjesto pripalo Kristijanu Subotiću na 100 metara (11,27), Aleksandri Furtuli na 400 (1:00,30), Ani Mrvaljević na 400 sa preponama sa ličnim rekordom (1:07,59) i Jovani Đurović na 800 metara (2:24,03).

Kao sedmoplasirani nastup su završili Dragoljub Koprivica na 5.000 metara (16:59,65), Dragan Pešić u skoku u vis (1.90), Filip Vujadinović u skoku u dalj (6.09) i Lidija Todorović na 3.000 stipl (12:57,68), dok su deveti bili Luiđi Mazreku na 400 sa preponama (1:1,60) i Aleksandar Miletić na 1.500 metara (4:17,70).

Na ekipnom prvenstvu učestvuje deset reprezentacija, a vodeća nakon prvog dana je Luksemburg sa 173, ispred sa Malte 145,5 i Gruzije sa 135.

U 20 disciplina, u muškoj i ženskoj konkurenciji, nastupa više od 500 takmičara.

Najuspješnije dvije selekcije izboriće plasman u viši rang. Prema propozicijama računa se ukupan plasman sabirajući rezultate u obje konkurencije.

U nedjelju, drugog takmičarskog dana u obje konkurencije planirane su trke na 200 metara (Srđan Marić i Kristina Dubak) i štafete 4x400 metara.

Muška štafeta trčaće u sastavu Srđan Marić, Edin Erović, Milan Nikolić i Dragan Pešić, dok će žensku činiti Aleksandra Furtula, Kristina Dubak, Marija Kontić i Slađana Perunović.

Atletičari će se nastupiti na 110 metara sa preonama (Dragan Pešić), 800 (Aleksandar Miletić), 3.000 (Dragoljub Koprivica) i 3.000 stipl (Boris Čović), u skoku s motkom (Miloš Popović) i troskoku (Kristijan Matković) i bacanju koplja (Dragan Pešić) i diska (Ivan Kukuličić).

Atletičarke će nadmetati u trkama na 100 metara sa preponama (Ljiljana Matović), 1.500 (Anastasija Magdelinić ) i 5.000 metara (Slađana Perunović), bacanju kladiva (Milica Vukadinović ) i kugle (Krstina Rakočević) i skoku u vis (Marija Vuković) i dalj (Ljiljana Matović).


Najčitanije iz sekcije Zabava