Crngorski atletičari peti u Vrnjačkoj Banji

136 pregleda 0 komentar(a)
Balkansko prvenstvo u planinsom trčanju, Foto: Facebook.com
Ažurirano: 06.05.2018. 09:21h

Atletska reprezentacija Crne Gore kao petoplasirana završila je nastup na Balkanskom prvenstvu u planinskom trčanju u Vrnjačkoj Banji.

Najbolje pojedinačne plasmane od crnogorskih predstavnika ostvarili su Slađana Perunović u trci seniorki, koja je bila šesta na stazi od deset i Miloš Dragović kod seniora, koji je osvojio deseto mjesto na 12 kilometara.

Kod juniora Vlado Đurović je na šest kilometara završio na 17. mjestu, dok je kod seniorki Vesna Pavlićević osvojila 14, a Lidija Todorović 17. mjesto.

U konkurenciji seniora Igor Đapić završio je na 14, a Miloš Komnenić 15. mjesto.

Učestvovalo je više od 100 atletičara iz 12 država.

"Najuspješnije reprezentacije bile su Bugarska, Rumunija i Turska koje su triumfovale u skoro svim disciplinama i u ekipnom plasmanu bile najbolje. Takmičenju je prisustvovao predsjednik Balkanske atletske federacije Dobromir Karamarinov", saopšteno je iz Atletskog saveza.