Crnogorski juniori nedorasli Bjelorusima

Juniori Crne Gore ni u drugom meču kvalifikacionog turnira u Baru nijesu uspjeli da zabilježe prvi trijumf.
Ažurirano: 12.04.2012. 21:44h

Juniori Crne Gore ni u drugom meču kvalifikacionog turnira u Baru nijesu uspjeli da zabilježe prvi trijumf. Izabranici Srđana Popovića poraženi su od Bjelorusije, koja je bila izuzetno raspoložena, za razliku od prvog kola (maksimalan poraz od Finske).

Gostujuću selekciju je tokom sva tri seta odlično služio servis kao i igra u polju. U prvom setu dileme su otklonjene već na startu. Bjelorusi su nakon prvog tehničkog tajm-auta stigli do kapitalne prednosti 8:1 i na kraju ubjedljivo okončali prvi set u svoju korist.

Za razliku od prvog, u drugom se igralo na mahove i periode dobre igre jednog i drugog tima. Nakon vođstva gostiju od 10:7, uslijedila je dobra igra “crvenih” i izjednačenje rezultata na 16:16, nakon drugog tehničkog tajm-auta. Uslijedila su dva dobra servisa Bjelorusa za dva poena prednosti, koja su nakon dobrog bloka Panašenka otklonila sve dileme i drugom periodu igre.

U trećem setu neizvjesnost je trajala do 5:5. Serijama 3:0 (8:5) potom i 5:0 (10:5), gosti su već do drugog tehničkog tajm-auta stekli prednost koja je garantovala miran završetak meč (16:11). Kvalitet je presudio da stečenu prednost gosti na pravi način valorizuju i u završnici posljednjeg meča.

Crna Gora sjutra veče (18 časova) igra protiv Grčke.

Crna Gora – Bjelorusija 0:3 (14:25, 20:25, 18:25)

Bar – Dvorana "Topolica". Gledalaca: oko 300. Sudije: Šringšring (Austrija), Savić (BiH). Poeni iz napada: Crna Gora 32, Bjelorusija 45. Poeni iz bloka: Crna Gora 2, Bjelorusija 6. Poeni iz servisa: Crna Gora 5, Bjelorusija 5. Greške: Crna Gora 26, Bjelorusija 16.

Crna Gora: Tatar, Kuč, Vukašinović, Kostić 3, Medojević (libero), Bošković, Vujović, R. Strugar 3, Bojić 14, Babić 3, Vujisić 3, B. Strugar 13.

Bjelorusija: Likhuta 11, Barbašoi, Kazlojski 3, Sihajevski (libero), Panašenko 10, Bujkau 10, Tumasa, Aršukević, Karatkević 7, Juščuk, Šumel, Kliuka 15.