Crnogorski karatisti bez medalje u Berlinu

Jedinu pobjedu drugog takmičarskog dana ostvarila je Dragana Konjević u kategoriji preko 68 kilograma.
2 komentar(a)
Dragana Konjević, Foto: KK Omladinac
Ažurirano: 15.09.2018. 17:19h

Crnogorski karatisti bez medalje završili su nastup na turniru Premijer lige u Berlinu.

Članica Omladinca u prvom kolu savladala je sudijskim izjašnjavanjem Meksikanku Gvadalupe Kintal (0:0), dok je u drugom izgubila od Turkinje Meltem Hokaoglu 3:1.

U kategoriji do 68 kilograma Marina Raković bila je slobodna u prvom kolu, dok je u drugom poražena od Njemice Medlin Šreter 3:2.

Njemica je u narednom kolu izgubila od Švajcarkinje Elene Kirići 6:0 i članici Omladinca zatvorila vrata repesaža.

U istoj kategoriji u prvom kolu eliminisana je i Vasilisa Bujić od Amerikanke Ešli Dejvis 5:0.

Na startu poražen je i Almir Cecunjanin u kategoriji preko 84 kilograma od Tajlanđanina Tiravata Kangtonga 2:1.

Crnogorski karatisti bili su uspješniji prvog takmičarskog dana, u kojem je Mario Hodžić nastup završio u četvrtom, a Nenad Dulović u trećem kolu.

Muški kata tim, u sastavu Mijat Vojvodić, Vlaadimir Mijač i Srđan Vuković, zaustavljen je u repesažu, kao i Biserka Radulović u katama pojedinačno.