Crnogorski odbojkaši ponovo bolji od Hrvata

1 komentar(a)
Odbojkaši Crne Gore, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 09.09.2016. 19:56h

Odbojkaši Crne Gore i drugi put su savladali Hrvatsku u Podgorici, u prijateljskom meču u sklopu priprema za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, sa 3:1 (25:18, 25:17, 19:25, 30:28).

Naši odbojkaši dobili su i jučerašnji duel sa 3:1 (25:21, 25:16, 20:25, 25:16).

Kao i u prvom duelu, "crveni" su počeli sa postavom - tehničar Dabović, korektor Ćulafić, primači servisa Božidar Ćuk i Ćaćić, srednji blokeri Gojko Ćuk i Ječmenica i libero Lakčević.

Tokom trećeg seta je Minić zamijenio Ćulafića i odigrao čitav četvrti set, u kojem je Milić od početka zaigrao umjesto Ječmenice.

Tehničar Strugar je ulazio u prvom, trećem i četvrtom setu, a primač Vukašinović u četvrtom.

Nijesu igrali tehničar Radonić, korektor Babić i srednji bloker Radović.

“Ova pobjeda nam je jako bitna pred početak kvalifikacija, koje nas čekaju već sledeći vikend. Utakmica je bila malo čudna, budući da smo prva dva seta dosta lako osvojili, dok nam je koncentracija kao i juče, malo opala u trećem setu. Sve u svemu jako sam zadovoljan igrom i odnosom igrača na terenu, što se vidi i po rezultatu”, izjavio je selektor Slobodan Boškan.

Rivali Crne Gore u drugoj rundi kvalifikacija za EP su Njemačka, Španija i Švajcarska.

Prvi turnir druge runde kvalifikacija je u Podgorici, od 16. do 18. septembra, drugi u Las Palmasu, od 23. do 25. septembra.

Prvoplasirana selekcija nakon šest kola ide direktno na EP, a drugoplasirana u treću rundu, u baraž...

Crna Gora - Hrvatska 3:1 (25:18, 25:17, 19:25, 30:28)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: oko 100. Sudije: Slobodan Kovačević, Dragana Vučinić (Podgorica). Poeni iz napada: Crna Gora 51, Hrvatska 45. Poeni iz bloka: Crna Gora 15, Hrvatska 13. Poeni iz servisa: Crna Gora 7. Greške: Crna Gora 31, Hrvatska 27.

Crna Gora: Minić 6, Dabović 5, Babić, G. Ćuk 13, Strugar 1, Ćaćić 14, Radonić, Lakčević (libero), B. Ćuk 17, Radović, Milić 2, Vukašinović 2, Ječmenica 1, Ćulafić 12.

Hrvatska: Đirlić 1, Galić 4, Mrakužić (libero), Omrčen 23, Raič 6, Šarčević (libero), Sedlaček 11, Šestan 3, Peterlin 2, Zelenika 6, Krnić 4, Andrić, Močić, Mihalj 4.