Crnogorski odbojkaši poraženi u Skoplju, bez zalihe za revanš

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Skoplju od Makedonije 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:20), u prvoj utakmici polufinala Evropske lige.
Odbojkaši Crne Gore, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 10.07.2014. 20:38h

Kao u maju prošle godine, u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo (3:0), Makedonija je ponovo u Skoplju bila nepremostiva prepreka za crnogorske odbojkaše, ovoga puta u prvom meču polufinala Evropske lige.

Osvojen set u velelepnoj dvorani „Boris Trajkovski“ nikakva je utjeha, jer u konačnom rezultatu ne znači ništa.

Makedonci su, zasluženo, osvojili sva tri boda, i dali „domaći zadatak“ izabranicima Slobodana Boškana u revanšu koji se igra u Budvi 16. jula.

„Crveni“, naime, u Mediteranskom sportskom centru moraju da pobijede 3:0 ili 3:1 kako bi, takođe, osvojili tri boda i izborili „zlatni set“, koji bi odlučio putnika u finale. Dva seta u revanšu Makedoncima donose prolaz...

"Makedonija je zasluženo pobijedila. Bilo je i nepravičnog suđenja, ali to svakako nije presudno uticalo na meč. U prva dva seta mnogo dobra igra Makedonaca, u trećem smo uspjeli da se vratimo, ali nedovoljno za preokret. Uz to, Makedonci su imali i prednost domaćeg terena", rekao je Slobodan Boškan.

Izuzev u trećem setu, naši senori su meč odigrali sa previše grešaka, posebno u trenucima kada je trebalo napraviti razliku ili se potpuno vratiti u set. Meč je počela postava – tehničar Dabović, korektor Minić, primači Ćaćić i Božidar Ćuk, srednji blokeri Gojko Ćuk i Ječmenica, te libero Lakčević, koga je već tokom prvog seta zamijenio Vukašinović i igrao do kraja na toj poziciji.

Ćulafić je umjesto Minića odigrao treći i četvrti set (ulazio je i u prva dva), a tokom meča su u igru ulazili i Babić, Radunović i Strugar.

"Nismo uspjeli da odigramo utakmicu na odgovarajućem nivou. Osjetio se i pad energije, a to je svakako imalo uticaja na ishod meča", istakao je tehničar Simo Dabović.

Sa tri poena iz bloka, Makedonija je na startu povela 5:1, nakon prvog tehničkog tajm-auta je “pobjegla” na 9:4 a onda i na 15:9. Na 19:13 za domaćina, činilo se da je set odlučen. Međutim, na servis Božidara Ćuka naša selekcija je uspjela da stigne do izjednačenja na 19:19, potom i 21:21. Sa tri uzastopna poena, međutim Makedonija je stigla do 24:21 i tri set lopte. Crna Gora je dvije anulirala, ne i treću, jer je Ćulafić pogriješio na servisu.

Crna Gora je bolje otvorila drugi set, povela je 3:0, vodila do 11:8, a onda stala. Makedonci je izjednačila na 11:11, a onda je od 17:16 otišla na 20:16 i prelomila set...

Gosti su na svom nivou odigrali treći set, koji je odlučen u finišu. Kod 17:17, prvo je Dabović osvojio poen, potom i Ćaćić na bloku, a Ječmenica je as servisom donio nedostižnih 20:17.

Četvrti set je bio izjednačen do 7:7, nakon čega je Makedonija “otišla” na 12:7, a onda i na 17:9, kada je meč definitivno bio odlučen.

U drugom polufinalu, 12. jula u Solunu i četiri dana kasnije u Mariboru, sastaće se Grčka i Slovenija.

Finalni mečevi na programu su 22. ili 23. jula i 26. ili 27. jul

Makedonija – Crna Gora 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:20)

Skoplje – Dvorana: „Boris Trajkovski“. Gledalaca: 1.600. Sudije: Pavel Burkijevic (Poljska) i Laslo Adler (Mađarska). Poeni iz napada: Makedonija 48, Crna Gora 48. Poeni iz bloka: Makedonija 11, Crna Gora 11. Poeni iz servisa: Makedonija 7, Crna Gora 2. Greške: Makedonija 29, Crna Gora 30.

Makedonija: Angelovski (libero), G. Gjorgijev, N. GJORGIJEV 14, MILEV 9, DESPOTOVSKI 5, Ljaftov, SIMOVSKI 18, Klopčevski, NIKOLOV 11, Karanović, ĐORĐEVSKI 17, MIHAJLOV (libero).

Crna Gora: MINIĆ 6, DABOVIĆ 4, Babić, G. ĆUK 4, Strugar, ĆAĆIĆ 18, LAKČEVIĆ (libero 1), Radunović, B. ĆUK 17, Vukašinović (libero 2), JEČMENICA 7, Ćulafić 5.