Crnogorski ragbisti poraženi od Bosne i Hercegovine

Nezvanična reprezentacija Crna Gore u ragbiju poražena je danas u Zenici od Bosne i Hercegovine 34:5, u svojoj prvoj međunarodnoj utakmici.
181 pregleda 3 komentar(a)
Ragbi susret Bosna i Hercegovina - Crna Gora, Foto: Armin Berbetović
Ažurirano: 31.03.2013. 21:47h

Meč je počeo sjajno za Crnu Goru, jer je igrač Krstaša iz Kotora Đorđe Zanata već u prvom minutu postigao esej za goste koji su poveli 5:0.

Međutim, BiH ubrzo izjednačuje a sudija dvojici crnogorskih igrača dodijeljuje žute kartone i izbacuje ih na po 10 minuta iz igre.

To je, pokazalo se, bilo presudno za ishod do tada ujednačenog meča, jer su komšije brzo stigle do 17:5.

I u nastavku meča crnogorski igrači pružili su dobar otpor i imali priliku da postignu eseje, ali nijesu uspjeli.

Sudija je podijelio još dva žuta kartona gostima, pa je utakmica završena sa dosta velikom razlikom za mnogo iskusniji domaći tim koji igra u Evropskom kupu nacija.

Ragbi se u BiH igra već više od 40 godina, a većina crnogorskih igrača se sa ovim atraktivnim sportom upoznala prije godinu ili dvije.

Ragbi savez u Crnoj Gori još nije osnovan, jer je Budućnost iz Podgorice potvrdu registracije dobila početkom marta, tako da nijesu mogli nastupiti kao zvanična reprezentacija.

U crnogorskoj ekspediciji pod nazivom „Rugby clubs MNE“ bila su 24 igrača, od čega 13 iz tivatskog Arsenala - Bojan Mizdalo, Nedeljko Savić, Srđan Šarapa, Đordje Premović, Aleksandar Cicković, Mirko Pavlović, Igor Adžaip, Rambo Tavana, Srđan Popović, Ivo Gnjec, Damir Abdinović, Peđa Baroš i Novica Radojičić, sedam iz podgoričke Budućnosti Luka Lučić, Aleksandar Žikica Milosavljević, Filip Maraš, Damjan Čelebić, Aleksandar Bulatović, Budimir Andrić i Vedran Čortan, kao i četiri igrača iz kotorskog Krstaša - Mićo Femić, Aleksandar Vojinović, Janko Milović i Đorđe Zanata.

Treneri su bili Beket Taker i Nebojša Labović.