Crnogorskim atletičarima tri druga mjesta - Vijesti.me
dva rekorda

Crnogorskim atletičarima tri druga mjesta

Crnogorski reprezentativci prvi takmičarski dan petog ekipnog prvenstva Evrope - treća liga u Tbilisiju završili su sa tri druga mjesta i dva nacionalna rekorda.

Slađana Perunović
Slađana Perunović (Foto: Luka Zeković)

Crnogorski reprezentativci prvi takmičarski dan petog ekipnog prvenstva Evrope - treća liga u Tbilisiju završili su sa tri druga mjesta i dva nacionalna rekorda.

Druga mjesta u svojim disciplinama osvojili Luka Rakić, Kristina Rakočević u bacanju diska i Slađana Perunović na 3000 metara.

Oni su reprezentaciji donijeli po 14 bodova.

Rakić je sa rezultatom 10,72 za šest stotinki popravio rekord Crne Gore, čiji je on takođe bio vlasnik od 12. jula 2012. godine.

Rakić je oborio rekord Crne Gore u trci na 100 metara, a rekord je istrčala i štafeta 4x100.

On je bio član i štafete 4x100, u kojoj su još trčali Darko Pešić, Bogić Vojvodić i Blagota Petričević.

Od Slađane Perunović je, kao i prošle godine, jedino brža bila Etiopljanka sa azerbejdžanskim pasošem Tenineš Tsenga, dok je Rakočević, iako mlađa juniorka u seniorskoj konkurenciji osvojila drugo mjesto hicem od 47,02 metra.

Uspješna je bila i njena klupska drugarica iz Tare Marija Bogavac, koja je u bacanju koplja hicem 41,40 osvojila peto mjesto.

Pored muške štafete 4x100, šesto mjesto i deset bodova reprezentaciji je donio i Danijel Furtula u bacanju kladiva (40,21), dok je sedmi bio Darko Pešić u skoku udalj (6,98).

Osma mjesta osvojili su Tomaš Đurović u bacanju kugle (16,63) i Dragan Pešić na 400 metara sa preponama (55,92).

Pešić je nastupio i u skoku uvis, u kojem je, preskočivši 185 santimetara zauzeo 12. mjesto.

Nikšićka sprinterka Kristina Dubak bila je deseta u trci na 100 metara (12,52), dok je na 400 metara zauzela 12. poziciju.

Deseti je Dragoljub Koprivica na 5.000 metara, dok je Vesna Milović bila 11. u trci 3000 stipl, kao i Ana Mrvaljević na 400 metara sa preponama.

Nikšićani Šćepan Ćetković na 400 metara (51,57) i Lidija Todorović na 800 metara osvojili su 13. mjesta.

Crnogorska reprezentacija ostala je bez bodova u četiri discipline – diskvalifikovane su ženska štafeta 4h100 i Dane Žegarac na 1500 metara, Marija Vuković nije imala nijedan uspješan pokušaj u troskoku, dok u ženskom skoku sa motkom Crna Gora nije imala predstavnika.

Na programu drugog dana je preostalih 19 disciplina, a plasman u viši rang – drugu ligu evropske atletike izboriće dvije prvoplasirane reprezentacije.


Najčitanije iz sekcije Zabava